BC Donbasket-UTM a obținut primul titlu din acest sezon

BC Donbasket-UTM a învins cea de-a doua ediție a Supercupei FBRM

Deschiderea oficială a noului sezon competitiv a avut loc la ”Futsal Arena FMF”, care a găzduit meciul din Supercupa FBRM. BC Donbasket-UTM a învins formația Viva-Basket, noua promovată în Divizia Națională, cu scorul de 91:63 (23-10, 20-15, 25-23, 23-15).

Echipa antrenată de Ruslan Varzari a dominat din primele minute, la pauza mare conducând cu o diferență de 18 puncte, ca urmare reușind să se impună și în a doua jumătate a partidei.

S-au evidențiat: Anton Rulevski - 20 puncte, Melnic Eugeniu - 17 puncte, Evghenii Nartov și Vitalie Oprea -  câte 15 puncte (BC Donbasket-UTM), Alexandr Popov - 20 puncte și Serghei Noviiciuc - 13 puncte (Viva-Basket).

Campionatul Național va începe weekendul următor, cu meciurile din Divizia A și Divizia Națională.

Citit 1166 ori

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.