Au fost stabilite echipele calificate în finalele Cupei Moldovei

Cupei Moldovei se află la ultima sută de metri

Deţinătoarea Cupei Moldovei, BC Donbasket - UTM a obţinut biletul de calificare în finală după victoria contra BC Gama-Sind.

Trupa din Donduşeni s-a impus 116 - 98, fiind învinsă la puncte de Trojans doar în ultimul sfert al meciului.

Pentru a păstra titlul de campioană, echipa condusă de Ruslan Varzari va da piept cu BC UASM, care la rândul ei a dispus de BC Rîbnița, scor 86-71.

BC UASM a reușit să domine adversarul pe parcursul întregului joc, conducând la pauză cu o diferență de 10 puncte.

La feminin, USEFS s-a calificat în finală după ce a eliminat ASEM şi va întâlni echipa UTM - Femina, care a învins în semifinală Școala Sportivă din or. Rîșcani.

Finalele sunt programate pentru 27 decembrie, la Complexul Sportiv ”Futsal Arena FMF” (com. Ciorescu), începând cu orele 12.00 - la feminin și respectiv, 14.00 - la masculin.

Citit 923 ori

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.