ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(10-14.12.2018 or.Drochia)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani) 

28-50 47-41 52-41  47-12  4  7 174-144 II
 2  2
2

 ȘS №2 Bălți

(m.Bălți)

 56-28  50-19  59-22 66-30   4 231-99  I
 2 2  2
3

ȘS Soroca

(m.Soroca)

 41-47 19-50  34-52  44-40  4  5 138-189 IV
 1  1  1  2
4

ȘS Drochia

(or.Drochia)

 41-52 22-59  52-34  58-30 6  173-175 III
 1  1  2
5

 ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

12-47   30-66  40-44  30-58    4 4 112-215 V
 1  1

ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(17-21.12.2018 or.Tiraspol)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

ȘCSTRO№1 Tiraspol

(or.Tiraspol) 

43-55 70-56 53-45 52-10 52-48 5 9 270 – 214 I
1 2 2 2 2
2

ȘCSTRO №2 Dubăsari

(or.Dubăsari)

55-43 42-45 48-49 62-32 64-63 5 8 271 – 232 III
2 1 1 2 2
3

Liceul №3 Chișinau

(m.Chișinau)

56-70 45-42 41-65 52-45 48-52 5 7 242 – 274 V
1 2 1 2 1
4 Admirals
(mun. Chișinău)
45-53 49-48 65-41 45-33 49-27 5 9 253 – 202 II
1 2 2 2 2
5

ȘS №2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

10-52 32-62 45-52 33-45 41-52 5 5 161 – 211 VI
1 1 1 1 1
6

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

48-52 63-64 52-48 27-49 52-41 5 7 242-254 IV
1 1 2 1 2

 

 

 

PRIMA ETAPĂ

ZONA NORD

(03-05.01.2019 or.Briceni)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

ȘS Briceni

(or.Briceni)

55-37 34-43 71-41 3 5 160 - 121 I
2 1 2
2

ȘS Soroca

(m.Soroca)

37-55 46-43 72-26 3 5 155 - 124 III
1 2 2
3

ȘS Dondușeni

(or.Dondiușeni)

43-34 43-46 48-38 3 5 134 - 118 II
2 1 2
4

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

41-71 26-72 38-48 3 3 105 - 191 IV
1 1 1

PRIMA ETAPĂ

ZONA SUD

(mun.Bender, de la 08.01.19 pînă 12.01.19)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘCSTRO №2 Bender

(or.Bender)

84-80 42-44 50-52 50-19 4 6 226 – 195 III
2 1 1 2
2

ȘS №2 Ceadîr-Lunga

(s.Beșghioz)

80-84 51-59 61-65 56-57 4 4 248 – 265 V
1 1 1 1
3

Admirals

(mun.Chișinau) 

44-42 59-51 62-44 51-31 4 8 216 – 168 I
2 2 2 2
4

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

52-50 65-61 44-62 20-0 4 7 181 – 173 II
2 2 1 2
5

ȘS Anenii Noi

(or.Anenii Noi)

19-50 57-56 31-51 0-20 4 4 107 – 177 IV
1 2 1 0

 

A DOUA ETAPĂ

NORD VS SUD

or.Rîbnița 12.02.-15.02.19

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 M P G L
1

ȘS Drochia

(or.Drochia)

55-41 45-31 50-25 49-48 43-59 61-63 20-0 7 13 323-267  I
2 2 2 2 1 2 2
2

ȘS Rîbnița

(or.Rîbnița)

41-55 30-26 56-12 68-61 102-87 64-49 20-0 7 13  381-290 II
1 2 2 2 2 2 2
3

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani)

31-45 26-30 39-05   38-34 35-58   47-52 20-0  7 10   236-224 V
1 1 2 2 1 1 2
4

ȘS Briceni

(or.Briceni)

25-50 12-56 05-39 26-23 40-58 58-61 20-0 7 9  186-287 VII
1 1 1 2 1 1 2
5

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeaca)

 48-49 61-68  34-38 23-26  44-29  35-24  54-15 7 10   299-249 IV
1 1 1 1 2 2 2
6

ȘS Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

59-43   87-102  58-35  58-40  29-44 54-48 70-42  7 12   415-354 III
2 1 2 2 1 2 2
7

Liceul№3 "Gloria"

(m.Chișinau)

 53-61 49-64   52-47  61-58 24-35  48-54  45-24  7 10   332-343 VI
1 1 2 2 1 1 2
8

ȘS Taraclia

(or.Taraclia)

 0-20 0-20  0-20   0-20  15-44 42-70   24-45  0  161-159 VIII
 0 0 0 0 1 1 1

ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(mun.Ceadir-Lunga, de la 03.01.19 pînă 05.01.19)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

ȘS№ 2 Ceadîr-Lunga

(mun.Ceadîr-Lunga)

29-44 70-42 54-48 3 5 153 – 134 II
1 2 2
2

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

44-29 54-15 35-24 3 6 133 – 68 I
2 2 2
3

ȘS Taraclia

(or.Taraclia) 

42-70 15-54 24-45 3 3 81 – 169 IV
1 1 1
4

Liceul №3

(m.Chișinau)

48-54 24-35 45-24 3 4 117 – 113 III
1 1 2

 

ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(or.Drochia, de la 18.12.18 pînă 20.12.18)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani)

26-30 39-5 31-45 3 4 96 – 80 III
1 2 1
2

ȘCSTRO Rîbnița

(or.Rîbnița)

30-26 56-12 41-55 3 5 127 – 93 II
2 2 1
3

ȘS Briceni

(or.Briceni) 

5-39 12-56 25-50 3 3 42 – 145 IV
1 1 1
4

ȘS Drochia

(or.Drochia)

45-31 55-41 50-25 3 6 150 – 97 I
2 2 2

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(25-27.12.18 or.Bender)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

Speranța
(m.Chișinau)

73-64 43-70 70-55 3 5 186 - 189 II
2 1 2
2

ȘS nr2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

64-73 43-84 61-49 3 4 168 - 206 III
1 1 2
3

ȘCSTRO №2 Bender
(or. Bender)

70-43 84-43 87-40 3 6 241 - 126 I
2 2 2
4 ȘS Anenii Noi
(or. Anenii Noi)
55-70 49-61 40-87 3 3 144 - 218 IV
1 1 1

 

ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(26-28.12.2018 or.Drochia)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

Gloria

(m.Chișinau)

12-74 11-49 30-32 3 3 53 - 155 IV
1 1 1
2

Admirals

(m.Chișinau)

74-12 29-13 60-24 3 6 163 - 49 I
2 2 2
3

ȘS Dondiușeni

(or.Dondiușeni)

49-11 13-29 48-25 3 5 110 - 65 II
2 1 2
4

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

32-30 24-60 25-48 3 4 81 - 138 III
2 1 1

 

 

 

ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(24-28.12.18 or.Tiraspol)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS №2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

65-101 49-93 61-62 91-97 4 4 266 – 353 V
1 1 1 1
2

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

101-65 85-94 77-51 119-81 4 7 382 – 291 II
2 1 2 2
3

Admirals

(m.Chișinau)

93-49 94-85 71-37 102-62 4 8 360 – 233 I
2 2 2 2
4 ȘCSTRO Tiraspol
(or.Tiraspol)
62-61 51-77 37-71 60-85 4 5 210 – 294 IV
2 1 1 1
5

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

97-91 81-119 62-102 85-60 4 6 325 – 372 III
2 1 1 2

 

ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(24-26.12.18 or.Bălți)

CLASAMENTUL 

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1 ȘȘ Soroca
(mun.Soroca)
83-55 62-35 56-100 3 5 201 – 190 II
2 2 1
2

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

55-83 87-81 47-108 3 4 189 – 272 III
1 2 1
3

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani)

35-62 81-87 53-105 3 3 169 – 254 IV
1 1 1
4 ȘS №1 Bălți
(mun. Bălți)
 100-56 108-47   105-53 3 6 313 – 156 I
2 2 2

   Кубок финал 2018 1

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
¼ FINALE
1 15.12 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 112:52 BC Gama-Sind  ȘS Speranța m.Chișinau
  (26:16, 26:10, 24:10, 36:16)  
Arbitri: 
Comisar:
2 15.12 (sămbată)  1330 BC USMF 83:107 Donbasket USMF m.Chișinău
  (16:30, 22:25, 22:29, 23:23)  
Arbitri: 
Comisar:
Răspuns meciuri 1/4 FINALE
3  16.12 (duminică) 13°° BC Gama-Sind 80:68 BC Rîbnița ȘS nr.1 m.Cahul
  (20:20, 20:12, 22:17, 18:19)   
  Arbitri:  Comisar:
4  
16.12 (duminică) 12°°  Donbasket 116:76 BC USMF
CS ASEM m.Chișinau
  (27:16, 24:26, 31:17, 31:17)   
 Arbitri:
Comisar: 
    1/2 FINALE  
5  22.12 (sămbată) 13°°  Admirals 48:125  BC Rîbnița ȘS Speranța m.Chișinau 
  (19:23, 11:35, 10:39, 8:28)  
Arbitri:
Comisar:
6 22.12 (sămbată) 15°°  CS Tighina 99:104 Donbasket   ȘS Speranța m.Chișinau
  (18:33, 17:20, 36:33, 28:18)  
Arbitri: 
Comisar:
FINALA
7  23.12 (duminică)  13°° BC Rîbnița 83:75  Donbasket
ȘS Speranța m.Chișinau
  (27:25, 17:20, 21:13, 18:17)  
Arbitri:
Comisar:

 

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

Kivork-Sentinels - Asem

(m.Chișinau)

78 – 90 85-98 53-70 ----- 3 3 216-258
V
---- ----- ----- 70-71
2 ȘS №1 Bălți
(m.Bălți)
61 – 53 78 – 41 77-82 ----- 3 5 216-176 II
---- 79-72 ---- -----
3

BC Olimp

(or.Sîngerei)

98-85 67-90 50-92 67-71 4 5 274-338 III
------ 72-79 ----- ------
4

CS Soroca Baschet

(m.Soroca)

70-53 82-77 92-50 90-69 4 8 334-249 I
----- ----- ----- -----
5

CS Politeh

(m.Chișinau)

---- ----- 71-67 69-90 2 3 71-67 IV
71-70 ----- ----- -----

A DOUĂ RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

X Tur

1 23.02.2019 (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet vs CS Politeh sala P.Culturii m.Soroca
  (------)
 
Arbitri: 
Comisar:
2 23.02.2019 (sămbătă) 12°° Kivork Sentinels vs BC Olimp  sala CS ASEM m.Chișinau
  (-------)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

IX Tur

1 16.02.2019 (sămbătă) 13°° CS Politeh 71-83 ȘS№1 Bălți sala UTM m.Chișinau
  (14-18,17-20,20-23,20-22)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Boguța A.
Comisar:Bondarenco N.
2 16.02.2019 (sămbătă) 13°° BC Olimp 78-66 CS Soroca -Baschet  sala ȘS Sînjerei
  (25-18,20-15,20-11,13-21)
 
Arbitri: Dumitraș A., Bezman E.
Comisar: Goloschevic V

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1 10.02.2019 (duminică) 13°° BC Olimp 85-70 CS Politeh sala ȘS Sinjerei
  (18-14,24-25,17-16,26-15)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Goloskevici V.
2 10.02.2018 (dumunică) 13°°   ȘS№1Bălți 101-65 Kivork-Sentinels  sala lic.M Eminescu m.Bălți
  (30-15,15-13,41-16,15-21)
 
Arbitri: Saramciuk A., Bezman Ă.
Comisar: Dumitraș A.
Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1 02.02.2019 (sămbătă) 11°° Kivork Sentinels 70-71 CS Politeh sala CS Asem m.Chișinau
  (14-19,17-21,24-22,15-9)
 
Arbitri: Bostan A., Maniko N.
Comisar: Suetin A.
2 02.02.2019 (sămbătă) 13°° CS Soroca-Baschet 106-87 ȘS№1 Bălți 
 sala P.Culturii m.Soroca
  (34-22,32-12,18-29,22-24)
 
Arbitri: Utin V., Curîlev A.
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 27.01.2019 (duminică) 13°° BC Olimp 72-79 ȘS№2 Bălți sala ȘS Sîngerei
  (20-13,18-23,17-27,17-16)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar: Goloskevici V.
2 26.01.2019 (sămbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 101- 46 Kivork Sentinels  sala P.Culturii m.Soroca
  (30-14,23-11,22-9,26-12)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Bezman Iu.
Comisar: Saramciuk G

PRIMA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 09.12.2018 (duminică) 13°° BC Olimp 98-85 Kivork Sentinels sala ȘS or.Sînjerei
  (26-14,29-23,25-22,15-26)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A.
Comisar:Dumitraș V.
2 08.12.2018 (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet 69-90 CS Politeh  sala P.Culturii m.Soroca
  (24-32,17-20,14-18,14-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Boghinskaia A.
Comisar: Cernîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 01.12.2018 (sămbătă) 13°° CS Politeh 71-67 BC Olimp sala UTM m.Chișinau
  (17-16,19-16,17-19,18-16)
 
Arbitri: Bostan A., Maniko N.
Comisar:Cernîi V. 
2 01.12.2018 (sămbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 77-82 CS Soroca Baschet  sala lic.M.Eminescu m.Bălți
  (18-27,17-18,19-14,23-23)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A
Comisar: Dumitraș V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 24.11.2018 (sămbătă) 14°° Kivork Sentinels 78-90 ȘS№1 Bălți sala CS Asem m.Chișinau
  (21-22,16-21,18-27,23-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Curîlev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 24.11.2018 (sămbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 92-50 BC Olimp  sala P.Culturii m.Soroca
  (27-11,20-8,25-13,20-18)
 
Arbitri: Dumitraș A.,Saramciuk A.
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 17.11.2018 (sămbătă) 12°° Kivork Sentinels 53-70 CS Soroca Baschet sala CS Asem m.Chișinau
  (10-18,9-11,16-19,18-22)
 
Arbitri: Stasiev D., Bostan A.
Comisar: Bondarenco N.
2 17.11.2018 (sămbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 90-67 BC Olimp  sala lic.M.Eminescu
  (17-16,15-7,30-18,28-26)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A
Comisar: Dumitraș V.

 

 

 

                     CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

53 – 61 71-62 56-73 53 – 76 4 5 233-272
III
---- ----- ----- -----
2 ASEM
(m.Chișinau)
61 – 53 78 – 41 66-40 54-79 4 7 259-213 II
---- ----- ---- -----
3

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

62-71 49-78 52-50 42-85 4 5 205-284 IV
------ ----- ----- ------
4

Admirals

(m.Chișinau)

73-56 40-66 50-52 38-68 4 5 201-242 V
----- ----- ----- -----
5

CS Politeh

(m.Chișinau)

76-53 79-54 85-42 68-38 4 8 308-187 I
----- ----- ----- -----

DOUĂ RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

X Tur

1 23.02.2019 (sămbătă) 14°° Admirals vs ȘS Basarabeasca
sala CS Edilitate m.Chișinau
  (--------)
  
Arbitri: 
Comisar: 
2 23.02.2019 (sămbătă) 12°°  CS Politeh vs ȘS Speranța  sala CS UTM,m.Chișinau
  (......)
 
Arbitri: .
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IX Tur

1 16.02.2019 (sămbătă) 13°° ȘS Basarabeasca vs CS Politeh sala ȘS or.Besarabeasca
  (jocul amănat la 02.03.19)
  
Arbitri: 
Comisar: 
2 16.02.2019 (sămbătă) 11°°  ASEM 76-40 Admirals  sala CS ASEM,m.Chișinau
  (17-11,20-10,18-8,21-11)
 
Arbitri: Stasiev D., Boguța A.
Comisar: Suetin A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1 10.02.2019 (duminică) 14°° ASEM 49-65 CS Politeh sala ASEM, m.Chișinau
  (7-17,14-17,16-15,12-16)
  
Arbitri: Ahtiarov V., Manico N.
Comisar: Acherman P.
2 10.02.2019 (duminică) 11°°  ȘS Speranța 64-47 ȘS Basarabeasca  sala CS Speranța,m.Chișinau
  (24-9.14-21,11-6,15-11)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Manico N
Comisar: Acherman P.
Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1 01.02.2019 (vineri) 183° Admirals 53-101 CS Politeh sala CS Edilitate
  (13-24,10-23,17-30,13-24)
 
Arbitri: Rotaru V.,Boguța A.
Comisar: Bondarenco N
2 02.02.2019 (sămbătă) 12°° ASEM 41-43 Speranța  sala CS Speranța,m.Chișinau
  (9-10,6-9,6-13,20-11)
 
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V.
Comisar: Acherman P.
Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 26.01.2019 (sămbătă) 14°° ȘS Speranța 64-32 Admirals sala CS Speranța m.Chișinau
  (16-10,11-8,12-11,25-3)
 
Arbitri: Talmazan A, Manico
Comisar: Bondarenco N.
2 26.01.2019 (sămbătă) 12°° ȘS Basarabeasca 54-90 ASEM  sala CS Asem m.Chișinau
  (12-22,17-25,14-20,11-23)
 
Arbitri: Boghinskaia A.
Comisar: Suetin A.

PRIMA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

V Tur

1 19.12.2018 (miercuri) 173° CS Politeh 68-38 Admirals
sala CS UTM m.Chișinau
  (18-10,21-10,8-9,21-9)
  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 08.12.2018 (sămbătă) 13°° ȘS Basarabeasca 62-71 ȘS Speranța sala ȘS or.Besarabeasca
  (15-12,21-27,11-20,15-12)
  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N.
2 08.12.2018 (sămbătă) 12°°  CS Politeh 79-54 ASEM  sala CS UTM,m.Chișinau
  (20-7,18-10,27-10,14-18)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Baghinskaia A.
Comisar: Boguța A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 01.12.2018 (sămbătă) 14°° CS Politeh 85-42 ȘS Besarabeasca sala CS UTM, m.Chișinau
  (22-15,23-12,22-3,18-12)
  
Arbitri: Bostan A., Talmazan A.
Comisar: Cernîi V.
2 01.12.2018 (sămbătă) 13°°  Admirals 40-66 ASEM  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (8-15,12-28,4-15,16-8)
 
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar: Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 19.01.2019 (sămbătă) 13°° ȘS Basarabeasca 52-50 Admirals sala ȘS or.Besarabeasca
  (10-21,19-9,11-10,12-10)
 
Arbitri: Curîlev A., Maniko N.
Comisar: Lohvinskii S.
2 24.11.2018 (sămbătă) 12°° ȘS Speranța 53-61 ASEM  sala CS Speranța,m.Chișinau
  (13-9,19-15,11-20,10-17)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Rotaru V.
Comisar: Acherman P.
Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 17.11.2018 (sămbătă) 14°° Admirals 73-56 ȘS Speranța sala CS Edilitate m.Chișinau
  (27-10,17-22,15-12,14-12)
 
Arbitri: Baghinskaia A., Ganea I.
Comisar: Cernîi V.
2 17.11.2018 (sămbătă) 12°° ASEM 78-49 ȘS Basarabeasca  sala CS Asem m.Chișinau
  (20-9,16-13,25-14,17-13)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Boguța A.
Comisar: Akkerman P.

 

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

CS TIGHINA

(or.Bender)

logo fbrm new clipped rev 1 88-86 96-42  91-72 83-72  78-102   6  10 506-456  II
---  --- --- 70-82 ---
2

BC Gama-Sind

(m.Cahul)

86-88 logo fbrm new clipped rev 1 92-54 88-84  81-62 65-74  6  10  491-416 III 
--- 79-54  ---  --- --- 
3

Admirals

(m.Chișinau) 

42-96 54-92 logo fbrm new clipped rev 1 66-79 51-76  57-96  6  324-518 VI 
 --- 54-79  --- ---   ---
4

BC Rîbnița

(or.Rîbnița)

 72-91 84-88 79-66 logo fbrm new clipped rev 1 78-71 80-92 6 8 463-497 IV
---  ---   ---  ---  70-89
5

BC USMF

(m.Chișinau)

72-83  62-81  76-51 71-78 logo fbrm new clipped rev 1 70-87 6 8 433 – 450 V
82-70 --- --- ---  ---
6

Donbasket

(or.Dondiușeni)

102-78 74-65  96-57 92-80  87-70 logo fbrm new clipped rev 1 6 12 540 – 420 I
---   ---  --- 89-70  ---

PROGRAMUL MECIURILOR

A DOUĂ RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 17.02.2019 (duminică) 1300 CS Tighina 91-99 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (22-24,29-25,23-19,17-31)
 
Arbitri: Bostan A., Baghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondrenco N.
2  17.02.2019 (duminică)  1200  Admirals 65-107 Donbasket 
  (11-22,18-24,22-31,14-30)
 
Arbitri: DumitrașA., Noviicuc S., Utin V.
Comisar: Ciornîi V
3 16.02.2019 (sămbătă)   1300 BC Gama-Sind 50-80 USMF
 

(5-23,12-16,13-20,20-21)

 
Arbitri:Bostan A., Boghinskaia A.,Rotaru V.
Comisar:  Suetin A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1  10.02.2019 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 74-80 CS Tighina sala ȘS Cahul 
  (22-16,25-19,12-20,15-25)
 
Arbitri: Bostan A., Boghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
2 10.02.2019 (duminică)   14°°  Donbasket 84-94 USMF sala CS Edilitate 
  (22-27,21-24,24-18,17-25)
 
Arbitri: Lohvinskii S.,Boguță A., Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
3 10.02.2019 (duminică) 13°° BC Rîbnița 113-61 Admirals sala ȘS or.Rîbnița
  (28-18,29-17,30-14,26-12)  
Arbitri:Noviicuk S., UtinV., Curîlev A. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1  03.02.2019 (duminică) 12°°  Admirals 80-102 CS Tighina sala CS Edilitate mun.Chișinau 
  (16-28,21-23,20-17,23-34)
 
Arbitri: Rotaru V., Boguța  V., Dumitraș A.
Comisar: Cernîi V
2 03.02.2019 (duminică) 14°° USMF 82-98 BC Rîbnița  sala USMF mun. Chișinău
  (21:21, 14:27, 29:27, 18:23)
 
Arbitri: Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar: Acherman P
3  02.02.2019 (sămbătă) 13°°  BC Gama-Sind vs Donbasket sala ȘS Cahul 
 

(jocul amânat)

 
Arbitri:
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 27.01.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 70-82 USMF
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (19-27,24-17,17-22,10-23)
 
Arbitri: Rotaru V.,Baghinskaia A., Noviicuk S.
Comisar: Lohvinskii S.
2 27.01.2019 (duminică) 12°° BC Rîbnița 70-89 Donbasket  sala ȘS Speranța mun. Chișinău
  (19:27, 24:17, 17:22, 10:23)
 
Arbitri: Bostan A., Dumitraș A., Maniko N.
Comisar: Akkerman P.
3 19.01.2019 (sămbată) 13°° BC Gama-Sind 79-54 Admirals sala ȘS m.Cahul
 

(20-16, 31-12, 11-14,17-12)

 
Arbitri: Noviicuk S., Utin V., Kurîlev V.
Comisar: Iacovlev Iu.

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

V Tur

1 09.11.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 78-102 Donbasket
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (20-21,33-23,15-36,10-22)
 
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Baghinskaia A.
Comisar: Lohvinskii S.
2 09.12.2018 (duminică) 12°° Admirals 51-76 USMF  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (5-20,10-24,18-18,20-30)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Maniko N.Noviicuk S.
Comisar: Cernîi V.
3 08.12.2018 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 84-88 BC Gama-Sind sala ȘS or.Rîbnița
 

(23-15,25-35,18-16,18-22)

 
Arbitri:Noviicuk S., Utin V., Curîlev A.
Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 02.11.2018 (duminică) 1300 BC Rîbnița 72-91  CS Tighina sala ȘS or.Rîbnița
  (21-29,22-20,10-24,19-18)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 02.12.2018 (duminică) 14°° USMF 62-81 BC Gama-Sind  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (9-17,18-17,23-22,12-27)
 
Arbitri: Rotaru V.,Lohvinskii S., Noviicuk S.
Comisar: Suătin A
3 01.12.2018 (sămbată) 14°° Donbasket 96-57 Admirals sala CS Edilitate  m.Chișinau
 

(25-6,20-21,26-13,25-17)

 
Arbitri:Ahtiarov V.,Rotaru V.,Curîlev A Comisar:  Iacovlev Iu.

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 25.11.2018 (duminică) 1200 Admirals 66-79  BC Rîbnița sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (12-19,12-17,20-19,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Bostan A, Stasiev D.
Comisar: Cernîi V.
2 24.11.2018 (sămbătă) 13° USMF 70-87 Donbasket  sala USMF, m.Chișinau
  (20-21,10-21,22-21,18-24)
 
Arbitri: Noviycuk S., Boguța A, Boghinskaia A.
Comisar: 
3 24.11.2018 (sămbată) 13°° CS Tighina 88-86 BC Gama-Sind sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (22-25,19-19,24-23,23-19)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Maniko N. Comisar:  Lohvinskii S

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 18.11.2018 (duminică) 1400 BC Rîbnița 78-71  USMF sala ȘS or.Rîbnița
  (16-16,17-24,23-15,22-16)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: Goloskevici V.
2 18.11.2018 (duminică) 13°° CS Tighina 96-42 Admirals  sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (29-14,21-9,17-16,29-3)
 
Arbitri: Noviycuk S., Maniko N., Curalev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
3 17.11.2018 (sămbată) 16°° Donbasket 74 -65 BC Gama-Sind sala CS ASEM, mun.Chișinau
  (27-15,9-14,16-23,22-13)  
Arbitri:Rotaru V., Ahtiarov V., Utin V. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 11.11.2018 (duminică) 1400 Donbasket 92-80  BC Rîbnița sala CS Edilitate, mun.Chișinau
  (20-25,24-16,26-15,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: 
2 11.11.2018 (duminică) 14°° USMF 72-83 CS Tighina