Cupa Moldovei (Masculin), ediția 2016

 

 

    

 

Preliminare       1/4       1/2       Finala  
                           
        Sparta DJTS  91:84                
        Alfa-Baschet  81:81                
                 Sparta DJTS  60        
Bălti 72:74               UA Basco 100        
UTM 80:69     UTM 64:106                 
        UA Basco 95:45                
                         UA Basco  59
                         Admirals-UTM  53
        USEFS  67:87                
        Admirals-UTM  65:69                
                 Admirals-UTM  75        
Sîngerei 59:90              Floare ȘSRTRO-2  60        
VIVA Baschet 73:40     VIVA Baschet 47:68                 
        Floare ȘSRTRO-2 91:73                

 

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
PRELIMINARE
1 03.12 (sâmbătă) 13°° Bălți 72:74 UTM L. Eminescu, or. Bălți
  (9:9, 27:21, 14:25, 22:19)  
Arbitri: Ahtiarov Valeriu, Bezman Eduard Comisar: Goloschevici
2 03.12 (sâmbătă) 16°° Sîngerei 51:90 VIVA Baschet L. Eminescu, or. Bălți
  (10:21, 10:20, 18:24, 13:25)  
Arbitri: Rotaru Vlad, Talmazan Andrei Comisar: Ciorbă Constantin
PRELIMINARE
3 04.12 (duminică) 16°° UTM 80:69 Bălți UTM, or. Chișinău 
(22:17, 20:13, 11:12,27:27)
Arbitri: Bostan Andrei, Stasiev Dmitrii, Boguță Anatol Comisar: Bondarenco Nona
4 04.12 (duminică) 15°° VIVA Baschet 73:40 Sîngerei Ș.S. nr. 5, or. Tiraspol
  (24:10, 16:6, 17:11, 16:13)  
Arbitri: Rotaru Vlad, Talmazan Andrei, Lohvinschii Serghei Comisar: Iacovlev Iurii
¼ FINALE
5 11.12 (duminică) 1330 USEFS 67:87 Admirals-UTM UTM, or. Chișinău
  (14:25, 20:22, 18:19, 15:21)  
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Lohvinschii Serghei, Baghinscaia Alla
Comisar: Boguță Anatol
6 08.12 (joi) 19°° VIVA Baschet  47:68 Floare ȘSRTRO-2 Ș.S. nr. 5, or. Tiraspol 
  (17:17, 8:16, 8:22, 14:13)  
Arbitri: Bostan Andrei, Rotaru Vlad, Talmazan Andrei
Comisar: Boguță Anatol
7 11.12 (duminică) 13°° Alfa-Baschet 81:81 Sparta DJTS Ș.S. Speranța, or. Chișinău
  (16:14, 24:16, 21:23,20:28)  
Arbitri: Stasiev Dmitrii, Dumitraș Alexandr, Rotaru Vlad
Comisar: Bondarenco Nona
8 09.12 (vineri)  18°° UTM 64:106 UA Basco UTM, or. Chișinău 
  (22:26, 7:24, 19:30, 16:26)  
Arbitri: Boguță Anatol, Rotaru Vlad, Talmazan Andrei
Comisar: Suetin Anatol
¼ FINALE
9 18.12 (duminică) 14°° Admirals-UTM 65:69 USEFS UTM, or. Chișinău
  (18:15, 16:19, 15:19, 16:16)  
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Stasiev Dmitrii, Dumitraș Alexandr
Comisar: Ciorbă Constantin
10 18.12 (duminică)  13°° Floare ȘSRTRO-2 91:73 VIVA Baschet Ș.S. nr. 2, or. Bender
  (17:23, 23:23, 24:22, 27:5)  
Arbitri: Baghinscaia Alla, Boguță Anatol, Talmazan Andrei
Comisar: Bondarenco Nona
11 18.12 (duminică) 13°° Sparta DJTS 91:84 Alfa-Baschet Ș.S. nr 5, or. Tiraspol
  (17:26, 26:22, 21:24, 27:12)  
Arbitri: Bostan Andrei, Rotaru Vlad, Lohvinschii Serghei
Comisar: Iacovlev Iurii
12 17.12 (sâmbătă) 13°°  UA Basco 95:45 UTM UTM, or. Chișinău 
  (22:16, 17:13, 29:14, 27:12)  
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Stasiev Dmitrii, Dumitraș Alexandr
Comisar: Suetin Anatol
½ FINALE
13 24.12 (sâmbătă) 16°°  Sparta DJTS  60:100  UA Basco Ș.S. Speranța, or. Chișinău 
  (8:22, 17:33, 22:23, 13:22)  
Arbitri: Stasiev Dmitrii, Ahtiarov Valerii, Baghinscaia Alla
Comisar:
14 24.12 (sâmbătă) 18°°  Admirals UTM  Vs. Floare ȘSRTRO-2 Ș.S. Speranța, or. Chișinău 
  (24:12, 19:12, 19:18, 13:18)  
Arbitri: Bostan Andrei, Talmazan Andrei, Dumitraș Alexandr
Comisar:
FINALA
15 25.12 (duminică)  17°° UA Basco 59:53 Admirals-UTM Ș.S. Speranța, or. Chișinău 
  (13:8, 19:15, 15:20, 12:11)  
Arbitri: Bostan Andrei, Stasiev Dmitrii, Dumitraș Alexandr
Comisar:

Citit 224 ori
Mai multe din această categorie: « Cupa Moldovei (Masculin), ediția 2015

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

(+373) 68 677 858

Copyright © 2014 FBRM