Divizia A

 

ZONA SUD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

C.S.Politeh

(m.Chișinau)

logo fbrm new clipped rev 1 77-97  44-65  82-107  53-65 
4   4  
       
2

C.R.Căușeni

(or. Căușeni)

97-77  logo fbrm new clipped rev 1 79-50 80-63   66-57 4  8   
     
3

BC Ceadîr-Lunga

(m. Ceadîr-Lunga)

65-44  50-79 logo fbrm new clipped rev 1 87-84  65-91 4  6    III
       
4

UniAgro-Vikings

(m.Chișinau)

107-82  63-80 84-87  logo fbrm new clipped rev 1 86-122 4  5    IV
   
5

ȘCSTRO №2 or.Bender

(m. Bender)

65-53  57-66 91-65  122-86  logo fbrm new clipped rev 1 4 7   II 
     

 

ZONA NORD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS nr.1 Bălți

(or. Bălți)

logo fbrm new clipped rev 1 91-95  104-66   71-66 68-75 
4  6    III
2

CS Soroca-Baschet

(m. Soroca)

95-91  logo fbrm new clipped rev 1 92-66  64-82   103-42 4  7    II 
     
3

ȘS Rîșcani

(or. Rîșcani)

66-104  66-92 logo fbrm new clipped rev 1 63-81  73-81 4  4   v
       
4

Donbasket

(or. Dondușeni)

66-71  82-64  81-63 logo fbrm new clipped rev 1 111-49 4  7   I
   
5

Admirals

(m.Chișinau)

 75-68
 42-103  81-73  49-111 logo fbrm new clipped rev 1 4   IV 
     

 

PRIMA RUNDĂ

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket  111-49 Admirals or.Dondușeni 
  (30-6, 27-16,25-8,29-19)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
2 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 104-66 ȘS Rîșcani  or.Bălți
  (27-11,21-20, 30-16, 26-19)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A
Comisar: Dumitraș V.
3 12.11.2017 (duminica) 13°° BC Ceadîr-Lunga 65-44 C.S.Politeh  or.Ceadîr-Lunga
  (17-7, 12-12, 14-15, 22-10 )  
Arbitri: Rotaru V, Kozak I. Comisar:  Suetin A
4 12.11.2017 (duminica) 1300 ȘCSTRO №2 or.Bender 57-66 C.R.Căușeni or.Bender 

(12-21, 15-18, 15-18, 15-9 )  
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A
Comisar:Iakovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
II Tur
5 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° CS "Soroca Baschet" 95-91 ȘS №1 Bălți or.Soroca 
  (25-23, 20-23,18-27,32-18)
 
Arbitri:Talmazan A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
6 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket 81-63 ȘS Rîșcani  or.Dondușeni
  (25-19, 23-17, 19-17, 14-10) 
 
Arbitri: Ganea A., Kozak I.
Comisar: Dumitraș V
7 18.11.2017 (sămbătă) 13°° C.R.Căușeni 79 - 50 BC Ceadîr-Lunga 
   (31-11, 12-16, 20-11, 16-12)  
    Arbitri: Kurîlev A., Lohvinsckii S Comisar:  Iakovlev Iu
8 18.11.2017 (sămbătă) 1300 UniAgro-Vikings 107-82 C.S.Politeh 
  (21-13,22-30, 36-15,28-24)   
       Arbitri:Stasiev D. Talmazan A. Comisar: Cernîi V. 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
III Tur
9 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 77-97 C.S.Căușeni  m.Chișinau
  (15-19,19-25,17-33,26-20)
 
Arbitri: Lohvinskii S., Kurîlev A.  
Comisar: Iakovlev Iu
10 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘCSTRO №2Bender 122-86 UniAgro-Vikings m.Bender
  (32-14,21-24, 39-20, 30-28)
 
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A.
Comisar: Iakovlev Iu
11 25.11.2017 (sămbătă) 13°° Donbasket 82-64 C.S. Soroca Baschet or.Dondușeni
  (27-14, 25-15, 20-19, 10-16)  
Arbitri:Dumitraș A., Bezman E. Comisar:  Dumitraș V.
12 26.11.2017 (duminica) 1300 Admirals 81-73 ȘS Rîșcani m.Chișinau

(19-22, 23-18,14-19,25-14)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V.
Comisar:Cernîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IV Tur
13 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 53-65 ȘCSTRO №2Bender m.Chișinău 
  (14-17,16-9,7-18,16-21)
 
Arbitri:Rotaru V., Saramcuk A.
Comisar:Akerman P. 
14 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet 92 -66 ȘS Rîșcani   m.Soroca
  (17-9,26-20,20-8,29-29) 
 
Arbitri: Dumitraș A., Kazak Iu
Comisar: Dumitraș V.
15 03.12.2017 (duminică) 11°° UniAgro-Vikings 84-87 BC Ceadîr-Lunga  m.Chișinau(Asem) 
   (17-30,18-20,27-20,22-17)  
    Arbitri: Stasiev D., Talmazan A Comisar:  Ciornîi V.
16 10.12.2017 (duminică) 1200 Admirals 75-68 ȘS №1Bălți  m.Chișinau
  (21-20,17-22,22-11,15-15)   
       Arbitri:Stasiev  D., Lohvinskii S Comisar:  Suetin A.
Nr. Data Ora Echipele Locul
V Tur
17 09.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca Baschet  103-42 Admirals m.Soroca 
  (24-11,23-11,30-10,26-10)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
18 16.12.2017(sâmbătă) 13°°  ȘS№1Bălți 71-66 Donbasket m.Bălți 
  (12-16,23-14,17-17,11-16,8-3)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Ganea A.
Comisar: Goloskevici V.
19 22.12.2017(vineri) 16°° BC Ceadîr-Lunga 65-91 ȘCSTRO№2 Bender  m.Ceadîr-Lunga
  (15-24,15-21,17-28,18-18 )  
Arbitri: Curîlev A.,Lohvinskii S. Comisar: Iacovlev Iu
20 14.01.2018 (duminica) 1300 UniAgro-Vikings 63-80 CR Căușeni or. Căușeni

( 16-20,13-24,16-12,18-24)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar:Ciornî V.

 

 A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
21 20.01.2018 (sâmbătă) 13°° C.S.Politex vs BC Ceadir-Lunga  sala UTM m.Chișinau 
  (...)
 
Arbitri:
Comisar: 
22 20.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani vs ȘS №1Bălți  sala ȘS or.Rîșcani
  (...)
 
Arbitri: 
Comisar: 
23 21.01.2018 (duminica) 12°° Admirals vs Donbasket   sala Edilitate m.Chișinau
  (...)  
Arbitri: Comisar: 
24 21.01.2018 (duminica) 1400  C.S.Căușeni vs ȘCSTRO№2Bender sala ȘS or.Căușeni 

(...)  
Arbitri: 
Comisar:

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VII Tur
25 27.01.2018 (sâmbătă) 14°° C.S.Politex vs UniAgro-Vikings sala UTM m.Chișinau 
  (...)
 
Arbitri:
Comisar: 
26 27.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani vs Donbasket  sala ȘS or.Rîșcani
  (...)
 
Arbitri: 
Comisar: 
27 27.01.2018 (sămbătă) 13°° ȘS №1Bălți vs C.S.Soroca-Baschet  sala lic. M.Eminecu m.Bălți
  (...)  
Arbitri: Comisar: 
28 28.01.2018 (duminica) 1300  BC Ceadîr-Lunga vs C.S.Căușeni sala ȘS m.Ceadîr-Lunga 

(...)  
Arbitri: 
Comisar:

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VIII Tur
29 03.02.2018 (sâmbătă) 12°° C.S.Soroca-Baschet vs Donbasket sala Pal.Culturii m.Soroca
  (...)
 
Arbitri:
Comisar: 
30 03.02.2018 (sâmbătă) 13°°  SS Rîșcani vs Admirals  sala ȘS or.Rîșcani
  (...)
 
Arbitri: 
Comisar: 
31 03.02.2018 (sămbătă) 14°° C.R.Căușeni vs C.S.Politex   sala ȘS or.Căușeni
  (...)  
Arbitri: Comisar: 
32 04.02.2018 (duminica) 1200  UniAgro-Vikings vs ȘCSTRO№2Bender sala Edilitate m.Chișinau 

(...)  
Arbitri: 
Comisar:

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IX Tur
33 10.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS№1 Bălți vs Admirals  sala lic M.Eminecku m.Bălți 
  (...)
 
Arbitri:
Comisar: 
34 10.02.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani vs C.S.Soroca-Baschet  sala ȘS or.Rîșcani
  (...)
 
Arbitri: 
Comisar: 
35 10.02.2018 (sămbătă) 13°° ȘCSTRO№2 Bender vs C.S.Politex  sala ȘCSTRO m.Bender
  (...)  
Arbitri: Comisar: 
36 11.02.2018 (duminica) 1300  BC Ceadîr-Lunga vs UniAgro-Vikings sala ȘS m.Ceadîr-Lunga 

(...)  
Arbitri: 
Comisar:

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
X Tur
37 17.02.2018 (sâmbătă) 14°° C.R.Căușeni vs UniAgro-Vikings  sala ȘS m.Căușeni 
  (...)
 
Arbitri:
Comisar: 
38 17.02.2018 (sâmbătă) 13°°  Donbasket vs ȘS №1Bălți  sala lic M.Eminescu, or.Dondiușeni
  (...)
 
Arbitri: 
Comisar: 
39 18.02.2018 (duminica) 12°° Admirals vs C.S.Soroca-Baschet  sala Edilitate m.Chișinau
  (...)  
Arbitri: Comisar: 
40 18.02.2018 (duminica) 1300  ȘCSTRO№2Bender vs BC Ceadîr-Lunga sala ȘCSTRO m.Bender

(...)  
Arbitri: 
Comisar:

 

Playoff 2017 AN1

 

 

 Playoff 2017 AN4

 

PLAYOFF, PROGRAMUL MECIURILOR

 

½ FINALE
01 18.03 (sâmbătă)
12°° CS Soroca-Baschet  60:62  Viva-Basket Casa de Cultură, or. Soroca
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
02 18.03 (sâmbătă)
13°° CS Politeh - UTM  128:58  ȘS nr.1 - Basco CS UTM, mun. Chișinău
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
LOCURILE 5 - 8
03 18.03 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița  75:70  ȘS Dondușeni Școala Sportivă, or. Rîbnița
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
04 18.03 (sâmbătă) 12°° BC Olimp  107:71  BC Strășeni  Lic. Olimp, or. Sîngerei
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
½ FINALE
05 25.03 (sâmbătă)
13°° Viva-Basket  81:50  CS Soroca-Baschet ȘS nr. 5, or. Tiraspol
  (28:14, 20:15, 17:5, 16:16)  
Arbitri: Comisar:
06 25.03 (sâmbătă)
13°° ȘS nr.1 - Basco  69:70  CS Politeh - UTM
Lic. M. Eminescu, or. Bălți
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
LOCURILE 5 - 8
07 25.03 (sâmbătă) 13°° ȘS Dondușeni  88:61  BC Rîbnița
Școala Sportivă, or. Dondușeni
  (23:23, 24:12, 24:14, 17:12)  
Arbitri: Comisar:
08 25.03 (sâmbătă) 13°° BC Strășeni  70:86  BC Olimp
Gim. M. Viteazul, or. Strășeni
  (17:14, 21:23, 24:22, 11:27)  
Arbitri: Comisar:

 

FINALA MARE
09 01.04 (sâmbătă)
14°° CS Politeh - UTM 97:80 Viva-Basket CS UTM, mun. Chișinău
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
FINALA MICA
10 01.04 (sâmbătă)
13°° CS Soroca-Baschet 65:82 ȘS nr.1 - Basco
Casa de Cultură, or. Soroca
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
LOCURILE 5 - 8
11 01.04 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița  65:79  ȘS Dondușeni Școala Sportivă, or. Rîbnița
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:

 

FINALA MARE
12 09.04 (duminică)
14°° Viva-Basket  57:73  CS Politeh - UTM ȘS nr 5, or. Tiraspol
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
FINALA MICA
13 08.04 (sâmbătă)
13°° ȘS nr.1 - Basco  69:65  CS Soroca-Baschet  
Lic. M. Eminescu, or. Bălți
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
LOCURILE 5 - 6
14 08.04 (sâmbătă)
15°° BC Olimp 83:77 ȘS Dondușeni Lic. Olimp, or. Sîngerei
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:
LOCURILE 7 - 8
15 08.04 (sâmbătă)
13°° BC Rîbnița 73:86 BC Strășeni
Școala Sportivaă, or. Rîbnița
  (, , , )  
Arbitri: Comisar:

 

 

 

 

 

 

ZONA SUD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

Viva-Basket

(or. Tiraspol)

minge.png  

105-46 

         
   
2

CS Politeh-UTM

(mun. Chișinău)


minge.png   93-47          
     
3

BC Strășeni

(or. Strășeni)

46-105     minge.png 74-59         
   
4

BC Rîbnița

(or. Rîbnița)

   47-93  59-74  minge.png        
   

 

ZONA NORD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS nr.1 - Basco

(or. Bălți)

minge.png 51-56       95-58 2   3    
       
2

CS Soroca-Baschet

(or. Soroca)

56-51  minge.png 106-101    2  4     
     
3

ȘS Rîșcani

(or. Rîșcani)

 
minge.png 79-62        
   
4

BC Olimp

(or. Sângerei)

  101-106 62-79 minge.png 2  2     
   
5

ȘS Dondușeni

(or. Dondușeni)

 58-95     minge.png      
     

 

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

ZONA SUD

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 12.11.2016 (sâmbătă) 13°° Viva-Basket  105:46  BC Strășeni ȘS nr. 5, or. Tiraspol
  (26-12, 30-16, 19-12, 30-6 )
 
Arbitri: Serghei Lohvinschii, Kolotilișikov Mihail Comisar: Iurii Iakovlev
2 12.11.2016 (sâmbătă) 14:30 CS Politeh-UTM  93:47  BC Rîbnița CS UTM, mun. Chișinău
  (17-10, 25-9, 24-16, 25-12)
 
Arbitri: Bostan Andrei, Talmazan Andrei
Comisar: Suetin A.
II Tur
3 19.11.2016 (sâmbătă) 13°° BC Strășeni 74:59  BC Rîbnița Gim. M.Viteazul, or. Strășeni
  (18-13, 16-15, 9-22, 31-9)  
Arbitri: Vlad Rotaru, Talmazan Andrei Comisar: Boguță Anatol
4 24.12.2016 (sâmbătă) 1130 CS Politeh-UTM  vs  Viva-Basket CS UTM, mun. Chișinău

(, , , )  
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Lohvinschi Serghei, Rotaru Vlad Comisar:
III Tur
5 26.11.2016 (sâmbătă) 13°° BC  Strășeni 63:75 CS Politeh-UTM
Gim. M. Viteazul, or. Strășeni
   (13:22, 8:8, 21:13, 21:32)  
Arbitri: Rotaru Vlad, Talmazan Andrei Comisar: Boguță Anatol
6 26.11.2016 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița  55:93 Viva Basket Școala sportivă, or. Rîbnița
   (18:22, 15:23, 12:29, 10:19)  
Arbitri: Lohvinschi Serghei, Curilev
Comisar: Iakovlev Iurii

 

PRIMA RUNDĂ

ZONA NORD

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 12.11.2016 (sâmbătă) 13°° ȘS nr.1-Basco 51:56 CS Soroca-Baschet
Lic. M. Eminescu, mun. Bălți
  (11-20, 17-16, 8-9, 15-11)
 
Arbitri: Dumitraș Alexandru, Ganea Igori Comisar: Dumitraș V.
2 12.11.2016 (sâmbătă) 14°° BC Rîșcani  79:62  BC Olimp Școala Sportivă, or. Rîșcani
  (22-10, 16-22, 20-19, 21-11)
 
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Saramciuc Anatolie
Comisar: Saramciuc G.
II Tur
3 19.11.2016 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  106:101  BC Olimp Casa de Cultură, or. Soroca
  (26:17, 26:24, 27:26, 16:28, OT 11:6)  
Arbitri: Cazac Igori, Dumitraș Alexandru Comisar: Dumitraș V.
4 19.11.2016 (sâmbătă) 13°° ȘS Dondușeni 58:95 ȘS nr.1 - Basco Școala Sportivă, or. Dondușeni 
   (13:25, 19:18, 12:20, 14:32)  
Arbitri: Bezman Eduard, Saramciuc Anatolie Comisar: Saramciuc Grigorie
III Tur
5 26.11.2016 (sâmbătă) 13°° BC Olimp  63:36  ȘS Dondușeni
Lic. Olimp, or. Sîngerei
   (17:7, 16:15, 17:2, 13:12)  
Arbitri: Dmitrii Stasiev, Kolotilishikov Mihail Comisar: Goloschevici Valerii
6 26.11.2016 (sâmbătă) 14°° BC Rîșcani  53:61  CS Soroca-Baschet
Școala Sportivă, or. Rîșcani
   (17:14, 20:23, 9:14, 7:10)  
Arbitri: Cazac Igori, Dumitraș Alexandru
Comisar: Saramciuc Grigorie
IV Tur
7 03.12.2016 (sâmbătă) 13°° ȘS Dondușeni  90:64  BC Rîșcani Școala Sportivă, or. Dondușeni
   (20:12, 21:13, 24:19, 25:20)  
Arbitri:  Comisar: 
8 17.12.2016 (sâmbătă) 13°° ȘS nr.1 - Basco 65:50  BC Olimp Lic. M. Eminescu, or. Bălți
   (13:7, 19:15, 31:15, 15:13)  
Arbitri:  Talmazan Andrei, Rotaru Vlad
Comisar: Dumitraș Valeriu
V Tur
9 10.12.2016 (sâmbătă) 13°° BC Rîșcani  42:71  ȘS nr.1 - Basco Școala Sportivă, or. Rîșcani
   (14:11, 10:25, 11:17, 7:18)  
Arbitri: Ahtiarov Valerii, Dumitraș Alexandru
Comisar: Saramciuc Boris
10 10.12.2016(sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  66:54  ȘS Dondușeni Casa de Cultură, or. Soroca
   (14:15, 20:9, 13:17, 19:13)  
Arbitri: Saramciuc Anatol, Bezman Eduard
Comisar: Saramciuc Grigorie

 

A DOUA RUNDĂ

ZONA SUD

Nr. Data Ora Echipele Locul
IV Tur
1 10.12.2016 (sâmbătă) 13°° BC Strășeni 61:77 Viva-Basket Gim. M.Viteazul, or. Strășeni
  (13:14, 22:20, 11:13, 15:30)
 
Arbitri: Rotaru Vlad, Talmazan Andrei Comisar: Boguță Anatol
2 10.12.2016 (sâmbătă) 13°°
 BC Rîbnița 76:87 CS Politeh-UTM Școala Sportivă, or. Rîbnița
  (13:21, 20:25, 15:28, 28:13)
 
Arbitri: Lohvinschii Serghei, Curîliov Alexei
Comisar: Iacovlev Iurii
V Tur
3 07.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița  86:69  BC Strășeni Școala Sportivă, or. Rîbnița
  (18:15, 17:21, 25:13, 26:20)  
Arbitri: Comisar: 
4 07.01.2017 (sâmbătă) 13°° Viva-Basket  vs  CS Politeh-UTM CS UTM, mun. Chișinău
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
VI Tur
5 14.01.2017 (sâmbătă) 13°° CS Politeh-UTM  vs  BC  Strășeni 
Gim. M. Viteazul, or. Strășeni
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
6 14.01.2017 (sâmbătă) 13°° Viva Basket  vs  BC Rîbnița ȘS nr.5, or. Tiraspol
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:

  

                                                                            

A DOUA RUNDĂ

ZONA NORD

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
1 07.01.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  vs ȘS nr.1 - Basco  
Casa de Cultură, or. Soroca
  (, , , )
 
Arbitri:  Comisar: 
2 Amînat BC Olimp  vs  BC Rîșcani  Școala Sportivă, or. Rîșcani
  (, , , )
 
Arbitri: 
Comisar: 
VII Tur
3 14.01.2017 (sâmbătă) 13°°   BC Olimp  vs  CS Soroca-Baschet Lic. Olimp, or. Sîngerei
  (, , , )  
Arbitri: Comisar: 
4 14.01.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS nr.1 - Basco  vs  ȘS Dondușeni Lic. M. Eminescu, or. Bălți 
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
VIII Tur
5 21.01.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS Dondușeni  vs  BC Olimp
Lic. Olimp, or. Sîngerei
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
6 21.01.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  vs  BC Rîșcani  
Casa de Cultură, or. SOroca
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:
IX Tur
7 28.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC Rîșcani  64:88  ȘS Dondușeni  Școala Sportivă, or. Rîșcani
   (, , , )  
Arbitri:  Comisar: 
8 28.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC Olimp  46:55  ȘS nr.1 - Basco Lic. Olimp, or. Sîngerei
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:
X Tur
9 04.02.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS nr.1 - Basco  97:56  BC Rîșcani  Lic. M. Eminescu, or. Bălți
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar: 
10 04.02.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS Dondușeni  63:75  CS Soroca-Baschet  Școala sportivă, or. Dondușeni
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:

 

A TREIA RUNDĂ

ZONA SUD

Nr. Data Ora Echipele Locul
VII Tur
1 14.01.2017 (sâmbătă) 13°° Viva-Basket  vs  BC Strășeni ȘS nr. 5, or. Tiraspol
  (, , , )
 
Arbitri:  Comisar: 
2 14.01.2017 (sâmbătă) 13:°° CS Politeh-UTM  vs  BC Rîbnița CS UTM, mun. Chișinău
  (, , , )
 
Arbitri: 
Comisar:
VIII Tur
3 21.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC Strășeni vs  BC Rîbnița Gim. M.Viteazul, or. Strășeni
  (, , , )  
Arbitri: Comisar: 
4 21.01.2017 (sâmbătă) 13°° CS Politeh-UTM  vs  Viva-Basket CS UTM, mun. Chișinău
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
XI Tur
5 28.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC  Strășeni vs  CS Politeh-UTM
Gim. M. Viteazul, or. Strășeni
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
6 28.01.2017 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița  vs  Viva Basket Școala sportivă, or. Rîbnița
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:

 

 

A TREIA RUNDĂ

ZONA NORD

Nr. Data Ora Echipele Locul
XI Tur
1 11.02.2017 (sâmbătă) 12°° CS Soroca-Baschet  74:60 ȘS nr.1 - Basco Casa de Cultură, or. Soroca
  (, , , ,)
 
Arbitri:  Comisar: 
2 11.02.2017 (sâmbătă) 12°° BC Olimp  127:83  BC Rîșcani Lic. Olimp, or. Sîngerei
  (, , , )
 
Arbitri: 
Comisar: 
XII Tur
3 18.02.2017 (sâmbătă) 13°° ? Casa de Cultură, or. Soroca
  (, , , )  
Arbitri: Comisar: 
4 18.02.2017 (sâmbătă) 13°° ? Școala Sportivă, or. Dondușeni 
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
XIII Tur
5 25.02.2017 (sâmbătă) 13°° ?
Lic. Olimp, or. Sîngerei
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
6 25.02.2017 (sâmbătă) 13°° ?
Școala Sportivă, or. Rîșcani
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:
XIV Tur
7 04.03.2017 (sâmbătă) 13°° ? Școala Sportivă, or. Dondușeni
   (, , , )  
Arbitri:  Comisar: 
8 04.03.2017 (sâmbătă) 13°° ? Lic. M. Eminescu, or. Bălți
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:
XV Tur
9 11.03.2017 (sâmbătă) 13°° ? Școala Sportivă, or. Rîșcani
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar: 
10  11.03.2017 (sâmbătă) 13°° ? Casa de Cultură, or. Soroca
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:

 

A PATRA RUNDĂ

ZONA SUD

Nr. Data Ora Echipele Locul
X Tur
1 04.02.2017 (sâmbătă) 13°° BC Strășeni 71:88 CS Politeh-UTM Gim. M.Viteazul, or. Strășeni
  (, , , )
 
Arbitri:  Comisar: 
2 04.02.2017 (sâmbătă) 13°°
 BC Rîbnița 90:98 Viva-Basket Școala Sportivă, or. Rîbnița
  (, , , )
 
Arbitri: 
Comisar: 
XI Tur
3 11.02.2017 (sâmbătă) 13°°  BC Strășeni 54:68 Viva-Basket Gim. M.Viteazul, or. Strășeni
  (, , , )  
Arbitri: Comisar: 
4 11.02.2017 (sâmbătă) 13°° BC Rîbnița 74:88 CS Politeh-UTM Școala Sportivă, or. Rîbnița
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
XII Tur
5 18.02.2017 (sâmbătă) 13°° CS Politeh-UTM  vs  BC  Strășeni 
Gim. M. Viteazul, or. Strășeni
   (, , , )  
Arbitri: Comisar:
6 18.02.2017 (sâmbătă) 13°° Viva Basket  vs  BC Rîbnița ȘS nr.5, or. Tiraspol
   (, , , )  
Arbitri: 
Comisar:

 

 


 

 

 

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM