Divizia A, 2017-2018 Recomandat

456

255525515

 4412

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-2

(pănă la trei victorii)

1 22.04.2018 (duminică) 13°° CR Căușeni 60-44 ȘCSTRO №2 Bender sala ȘS Căușeni
  (22-10,14-4,14-16,10-14)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Noviicuk S.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 29.04.2018 (duminică) 13°° CR Căușeni  71-69 ȘCSTRO №2 Bender  sala ȘS Căușeni
  (20-17,18-16,23-15,10-21)
 
Arbitri: Maniko N., Utin V., Noviicuk S.
Comisar: Iacovlev Iu.
3 06.05.2018 (duminică) 13°° ȘCSTRO №2 Bender 72-67 CR Căușeni sala ȘCSTRO №2 or.Bender
  (18-20,23-17,15-13,16-17)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V. Comisar:  Lohvinskii S.
4 13.05.2018 (duminica) 1300 ȘCSTRO №2 Bender 60-74 CR Căușeni sala lic A.Mateevici, or.Dondiușeni

(15-22,15-19,13-19,17-14)  
Arbitri: Bostan A.,Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Lohvinskii S.

123

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 3-4

(pănă la trei victorii)

1 21.04.2018 (sâmbătă) 1730 ȘS №1Bălți 65-81  Donbasket sala lic M.Eminescu Bălți
  (12-20,14-18,30-28,09-21)
 
Arbitri: 
Comisar: 
2 28.04.2018 (sâmbătă) 15°° ȘS №1Bălți 53-97 Donbasket  sala lic M.Eminescu Bălți
  (11-29,12-27,16-19,14-22)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Rotaru V.,Utin V.
Comisar: Dumitraș V.
3 06.05.2018 (duminică) 12°° Donbasket 76-60 ȘS №1Bălți sala CS Speranța, mun.Chișinau
  (29-13,26-8,10-22,21-17)  
Arbitri:Rotaru V.,Boghinskaia A., Ganea A. Comisar:  Ceornîi V.

98458 

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 5-6

(pănă la două victorii)

1 21.04.2018 (sâmbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 104-50 Admirals sala P.Culturii m.Soroca
  (26-15,34-11,14-17,30-7)
 
Arbitri: Saramciuk A., Bezman Ă.
Comisar: Saramciuk G.
2 28.04.2018 (sâmbătă) 14°° Admirals 78-83 CS Soroca-Baschet  sala CS Edilitate m.Chișinau
  (13-22,15-11,26-21,24-29)
 
Arbitri:Stasiev D.,Dumitraș A. 
Comisar: Suetin A.

3468 

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 7-8

(pănă la două victorii)

1 22.04.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings 88-90 BC Ceadîr-Lunga sala CS Edilitate m.Chișinau
  (25-29,29-26,14-15,20-20)
 
Arbitri: Lohvinskii S., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N.
2 28.04.2018 (sămbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 101-74 UniAgro-Vikings  sala ȘS Ceadîr-Lunga
  (27-18,19-19,24-16,31-21)
 
Arbitri: Maniko N., Lohvinskii S.
Comisar: Iacovlev Iu.

 

25552551465586

A DOUA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-4

(pănă la două victorii)

1 17.03.2018 (sâmbătă) 15°° CR Căușeni 64-49 Donbasket sala ȘS Căușeni
  (20-12,11-14,15-8,18-15)
 
Arbitri: Curîlev A.,Maniko N.,Bostan A.
Comisar: Suetin A.
2 17.03.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS №1Bălți 60-76 ȘCSTRO №2 Bender  sala lic M.Eminescu Bălți
  (16-20,11-19,18-14,15-23)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Dumitraș A.,Ghanea I.
Comisar: Goloskevici V.
3 24.03.2018 (sămbătă) 13°° ȘCSTRO №2 Bender 85-74 ȘS №1Bălți sala ȘCSTRO №2 or.Bender
  (22-10,19-26,17-13,27-25)  
Arbitri:Bostan A.,Maniko N., Noviicuk S. Comisar: Iacovlev Iu.
4 25.03.2018 (duminica) 1400 Donbasket 68-73 CR Căușeni sala lic A.Mateevici, or.Dondiușeni

(20-21,24-13,12-18,12-21)  
Arbitri: Ahtiarov V.,Dumitraș V.,Rotaru V.
Comisar:Iacovlev Iu.
Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 5-8

(pănă la două victorii)

1 17.03.2018 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  85-62 BC Ceadîr-Lunga sala Pal.Culturii m.Soroca
  (16-14,18-12,28-13,29-23)
 
Arbitri: Bezman Ă.,Saramciuk A.
Comisar: Dumitraș V
2 18.03.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings  61-84 Admirals  sala CS Edilitate m.Chișinau
  (16-22,11-25,20-17,14-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Ciornîi V
3 24.03.2018 (sămbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 65-101 CS Soroca-Baschet sala ȘS №2 m.Ceadîr-Lunga
  (15-20,11-34,19-22,20-25)  
Arbitri:Rotaru V., Boghinskaia A. Comisar: Suetin A
4 25.03.2018 (duminica) 1200 Admirals 71-92 UniAgro-Vikings sala CS Edilitate m.Chișinau

(16-22,18-25,25-20,12-25)  
Arbitri:Stasiev D.,Bostan A.
Comisar:Ciornîi V.
5   01.04.2018(duminica)   1230 UniAgro-Vikings  78-79   Admirals sala CS Edilitate m.Chișinau
  (26-14,20-24,20-14,12-22 )  
Arbitri:Stasiev D., Ahtiarov V. Comisar:Ciornîi V.

 pleioff112 1рпftyrп

PRIMA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-8

(pănă la două victorii)

Al doilea joc

10 03.03.2018 (sâmbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 71-99 ȘS №2 Bălți sala ȘS m.Ceadîr-Lunga
  (13-24,14-20,18-32,26-33)
 
Arbitri: Rotaru V.,Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
9 03.03.2018 (sâmbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 74-76 ȘCSTRO №2 Bender  sala P.Culturii m.Soroca
  (26-24,17-14,14-22,18-16)
 
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiyarov V.
Comisar: Goloschevici V.
8 10.03.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings vs Donbasket sala C.S.Speranța, m.Chișinau
  (.......)  
Arbitri: Comisar: 
7 04.03.2018 (duminica) 1200 Admirals 68-112 C.R.Căușeni sala C.S.Edilitate, m.Chișinau

(16-30,16-21,22-35,14-26)  
Arbitri: Stasiev D, Ganea A.
Comisar:Ciornîi V
Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-8

(pănă la două victorii)

Primul joc

6 24.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS №1 Bălți  103-54 BC Ceadîr-Lunga sala lic.M.Eminescu, m.Bălți
  (20-14,33-12,23-13,27-15)
 
Arbitri: Bezman Ă,Saramciuk G.
Comisar: Goloskevici V.
5 24.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘCSTRO №2Bender  75-66 CS Soroca-Baschet  sala ȘCSTRO №2 m.Bender
  (15-13,10-15,28-20,22-18)
 
Arbitri: Utin V.,Curîlev A.
Comisar: Galînin I.
4 04.02.2018 (sămbătă) 13°° Donbasket 87-57 UniAgro-Vikings sala CS Edilitate m.Chișinau
  (17-21,26-11,25-11,21-16)  
Arbitri: Comisar: 
3 25.02.2018 (duminica) 1500 C.R.Căușeni 106-73 Admirals sala ȘS or.Căușeni

(31-10,18-18,36-23,21-22)  
Arbitri: Manico N.,Lohvinskii S.
Comisar:Iacovlev Iu.

 

LOCURILE 9-10

(pînă la două victorii)

2 24.02.2018 (sâmbătă)
12°° C.S.Politex 67-93 ȘS Rîșcani sala CS UTM, mun. Chișinău
  (19-19,11-23,16-13,22-28)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V. Comisar: Akkerman P
1 03.02.2018 (sămbătă)
12°° ȘS Rîșcani 101-58 C.S.Politeh  

         sala ȘS or.Rîșcani           

 

  (30-10,22-21,25-15,24-12)  
Arbitri: Dumitraș A, Cazac I. Comisar: Saramciuc A.

 

ZONA SUD, CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

C.S.Politeh

(m.Chișinau)

logo fbrm new clipped rev 1 77-97  44-65  82-107  53-65 
8  9 536-672 
66-89 85 - 71  62 - 76  67-102 
2

C.R.Căușeni

(or. Căușeni)

97-77  logo fbrm new clipped rev 1 79-50 80-63   66-57 8  16  649-501 
 89-66 91-72 75-62  72-54 
3

BC Ceadîr-Lunga

(m. Ceadîr-Lunga)

65-44  50-79 logo fbrm new clipped rev 1 87-84  65-91 8  10  522-668  IV
71 - 85  72- 91  71-80  41-114 
4

UniAgro-Vikings

(m.Chișinau)

107-82  63-80 84-87  logo fbrm new clipped rev 1 86-122 8  11  617-645 III 
76 - 62  62-75 80-71  59-66
5

ȘCSTRO №2 or.Bender

(m. Bender)

65-53  57-66 91-65  122-86  logo fbrm new clipped rev 1 8 14 671-509   II
102-67   54-72  114-41 66-59 

 

ZONA NORD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS nr.1 Bălți

(or. Bălți)

logo fbrm new clipped rev 1 91-95  104-66   71-66 68-75 
8  14 645-541   I
82 - 69   79-66  69-66 81-38 
2

CS Soroca-Baschet

(m. Soroca)

95-91  logo fbrm new clipped rev 1 92-66  64-82   103-42 8  13  680-612  III 
 69 - 82 103-84 66-86  88-79 
3

ȘS Rîșcani

(or. Rîșcani)

66-104  66-92 logo fbrm new clipped rev 1 63-81  73-81 8  9  570-719  V
66-79   84-103  66 - 102  86-77
4

Donbasket

(or. Dondușeni)

66-71  82-64  81-63 logo fbrm new clipped rev 1 111-49 8 14 683-498   II
 66-69 86-66 102 - 66  89-50
5

Admirals

(m.Chișinau)

 75-68
 42-103  81-73  49-111 logo fbrm new clipped rev 1 8 10   491-699 IV 
 38-81 79-88 77-86  50-89 

 

PRIMA RUNDĂ

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket  111-49 Admirals or.Dondușeni 
  (30-6, 27-16,25-8,29-19)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
2 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 104-66 ȘS Rîșcani  or.Bălți
  (27-11,21-20, 30-16, 26-19)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A
Comisar: Dumitraș V.
3 12.11.2017 (duminica) 13°° BC Ceadîr-Lunga 65-44 C.S.Politeh  or.Ceadîr-Lunga
  (17-7, 12-12, 14-15, 22-10 )  
Arbitri: Rotaru V, Kozak I. Comisar:  Suetin A
4 12.11.2017 (duminica) 1300 ȘCSTRO №2 or.Bender 57-66 C.R.Căușeni or.Bender 

(12-21, 15-18, 15-18, 15-9 )  
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A
Comisar:Iakovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
II Tur
5 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° CS "Soroca Baschet" 95-91 ȘS №1 Bălți or.Soroca 
  (25-23, 20-23,18-27,32-18)
 
Arbitri:Talmazan A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
6 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket 81-63 ȘS Rîșcani  or.Dondușeni
  (25-19, 23-17, 19-17, 14-10) 
 
Arbitri: Ganea A., Kozak I.
Comisar: Dumitraș V
7 18.11.2017 (sămbătă) 13°° C.R.Căușeni 79 - 50 BC Ceadîr-Lunga 
   (31-11, 12-16, 20-11, 16-12)  
    Arbitri: Kurîlev A., Lohvinsckii S Comisar:  Iakovlev Iu
8 18.11.2017 (sămbătă) 1300 UniAgro-Vikings 107-82 C.S.Politeh 
  (21-13,22-30, 36-15,28-24)   
       Arbitri:Stasiev D. Talmazan A. Comisar: Cernîi V. 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
III Tur
9 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 77-97 C.S.Căușeni  m.Chișinau
  (15-19,19-25,17-33,26-20)
 
Arbitri: Lohvinskii S., Kurîlev A.  
Comisar: Iakovlev Iu
10 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘCSTRO №2Bender 122-86 UniAgro-Vikings m.Bender
  (32-14,21-24, 39-20, 30-28)
 
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A.
Comisar: Iakovlev Iu
11 25.11.2017 (sămbătă) 13°° Donbasket 82-64 C.S. Soroca Baschet or.Dondușeni
  (27-14, 25-15, 20-19, 10-16)  
Arbitri:Dumitraș A., Bezman E. Comisar:  Dumitraș V.
12 26.11.2017 (duminica) 1300 Admirals 81-73 ȘS Rîșcani m.Chișinau

(19-22, 23-18,14-19,25-14)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V.
Comisar:Cernîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IV Tur
13 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 53-65 ȘCSTRO №2Bender m.Chișinău 
  (14-17,16-9,7-18,16-21)
 
Arbitri:Rotaru V., Saramcuk A.
Comisar:Akerman P. 
14 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet 92 -66 ȘS Rîșcani   m.Soroca
  (17-9,26-20,20-8,29-29) 
 
Arbitri: Dumitraș A., Kazak Iu
Comisar: Dumitraș V.
15 03.12.2017 (duminică) 11°° UniAgro-Vikings 84-87 BC Ceadîr-Lunga  m.Chișinau(Asem) 
   (17-30,18-20,27-20,22-17)  
    Arbitri: Stasiev D., Talmazan A Comisar:  Ciornîi V.
16 10.12.2017 (duminică) 1200 Admirals 75-68 ȘS №1Bălți  m.Chișinau
  (21-20,17-22,22-11,15-15)   
       Arbitri:Stasiev  D., Lohvinskii S Comisar:  Suetin A.
Nr. Data Ora Echipele Locul
V Tur
17 09.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca Baschet  103-42 Admirals m.Soroca 
  (24-11,23-11,30-10,26-10)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
18 16.12.2017(sâmbătă) 13°°  ȘS№1Bălți 71-66 Donbasket m.Bălți 
  (12-16,23-14,17-17,11-16,8-3)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Ganea A.
Comisar: Goloskevici V.
19 22.12.2017(vineri) 16°° BC Ceadîr-Lunga 65-91 ȘCSTRO№2 Bender  m.Ceadîr-Lunga
  (15-24,15-21,17-28,18-18 )  
Arbitri: Curîlev A.,Lohvinskii S. Comisar: Iacovlev Iu
20 14.01.2018 (duminica) 1300 UniAgro-Vikings 63-80 CR Căușeni or. Căușeni

( 16-20,13-24,16-12,18-24)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar:Ciornî V.

 

 A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
21 20.01.2018 (sâmbătă) 13°° C.S.Politex 85 - 71 BC Ceadir-Lunga  sala UTM m.Chișinau 
  (30-18,14-17,15-16,26-20)
 
Arbitri:Rotaru V.,Bostan A.
Comisar: Suetin A.
22 20.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 66 - 79 ȘS №1Bălți  sala ȘS or.Rîșcani
  (16-13,15-27,13-18,22-21)
 
Arbitri: Dumitraș A,Ganea I
Comisar: Saramciuk G.
23 21.01.2018 (duminica) 12°° Admirals 50 - 89 Donbasket   sala Edilitate m.Chișinau
  (11-30,7-20,20-18,12-21)  
Arbitri: Bostan A., Talmazan A. Comisar:  Cernîi V.
24 21.01.2018 (duminica) 1400  C.S.Căușeni 72 - 54 ȘCSTRO№2Bender sala ȘS or.Căușeni 

(25-14,20-11,14-20,13-9)  
Arbitri: Curîlev A., Utin V.
Comisar:Lohvinskii S.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VII Tur
25 27.01.2018 (sâmbătă) 14°° C.S.Politex 62 - 76 UniAgro-Vikings sala UTM m.Chișinau 
  (9-26,18-14,12-23,23-13)
 
Arbitri:Rotaru V., Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N.
26 27.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 66 - 102  Donbasket  sala ȘS or.Rîșcani
  (21-31,10-25,15-27,20-19)
 
Arbitri: Dumitraș A., Ganea I.
Comisar: Saramcuk G.
27 27.01.2018 (sămbătă) 13°° ȘS №1Bălți 82 - 69 C.S.Soroca-Baschet  sala lic. M.Eminecu m.Bălți
  (11-13,23-16,24-18,24-22)  
Arbitri:Saramcuk A., Bezman E. Comisar: 
28 28.01.2018 (duminica) 1300  BC Ceadîr-Lunga 72 - 91 C.S.Căușeni sala ȘS m.Ceadîr-Lunga 

(29-17,10-24,10-31,23-19)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Bostan A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VIII Tur
29 03.02.2018 (sâmbătă) 12°° C.S.Soroca-Baschet 66 - 86 Donbasket sala Pal.Culturii m.Soroca
  (17-23,18-19,16-16,15-28)
 
Arbitri:Ahtiarov V., Bezman E.
Comisar: Saramciuk G.
30 17.02.2018 (sâmbătă) 13°°  SS Rîșcani 86-77 Admirals  sala ȘS or.Rîșcani
  (16-10,23-14,27-21,20-32)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Saramciuk G.
31 03.02.2018 (sămbătă) 14°° C.R.Căușeni 89-66 C.S.Politex   sala ȘS or.Căușeni
  (25-24,20-12,19-16,25-14)  
Arbitri:Curîlev A., Noviicuk S. Comisar: Iacovlev Iu.
32 04.02.2018 (duminica) 1200  UniAgro-Vikings 59-66 ȘCSTRO№2Bender sala Edilitate m.Chișinau 

(24-13,5-12,13-16,17-25)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Ciornîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IX Tur
33 10.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 81-38 Admirals  sala lic M.Eminecku m.Bălți 
  (25-10,14-9,30-10,12-9)
 
Arbitri:Saramcuk A., Ghanea I.
Comisar: Dumitraș V.
34 10.02.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 84-103 C.S.Soroca-Baschet  sala ȘS or.Rîșcani
  (27-24,21-32,15-30,21-17)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Saramcuk G.
35 10.02.2018 (sămbătă) 12°° ȘCSTRO№2 Bender 102-67 C.S.Politex  sala ȘCSTRO m.Bender
  (25-18,22-18,26-11,19-20)  
Arbitri:Maniko N.,Noviicuk S. Comisar: Lohvinskii S
36 11.02.2018 (duminica) 1400  BC Ceadîr-Lunga 71-80 UniAgro-Vikings sala ȘS m.Ceadîr-Lunga 

(16-18,20-22,12-18,23-22)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Bondarenco N.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
X Tur
37 17.02.2018 (sâmbătă) 14°° C.R.Căușeni 75-62 UniAgro-Vikings  sala ȘS m.Căușeni 
  (18-18,14-18,18-16,25-10)
 
Arbitri:Maniko N., Noviicuk S.
Comisar: Iacovlev Iu.
38 17.02.2018 (sâmbătă) 15°°  ȘS №1Bălți 66-69 Donbasket  sala lic M.Eminescu, or.Bălți
  (20-13,14-16,14-29,21-8)
 
Arbitri: Rotaru V.,Talmazan A
Comisar: Dumitraș V.
39 18.02.2018 (duminica) 12°° Admirals 79-88 C.S.Soroca-Baschet  sala Edilitate m.Chișinau
  (21-19,22-26,10-27,26-16)  
Arbitri:Rotaru V., Talmazan A. Comisar:Cernîi V. 
40 18.02.2018 (duminica) 1300  ȘCSTRO№2Bender 114-41 BC Ceadîr-Lunga sala ȘCSTRO m.Bender

(27-13,35-10,27-7,25-11)  
Arbitri: Utin V.,Lohvinskii S
Comisar:Iacovlev Iu.
Citit 1060 ori
Mai multe din această categorie: « Divizia A, 2016-2017

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM