DIVIZIA NAȚIONALĂ, 2018-2019 Recomandat

 

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

CS TIGHINA

(or.Bender)

logo fbrm new clipped rev 1 88-86 96-42  91-72 83-72  78-102   6  10 506-456  II
---  --- --- 70-82 ---
2

BC Gama-Sind

(m.Cahul)

86-88 logo fbrm new clipped rev 1 92-54 88-84  81-62 65-74  6  10  491-416 III 
--- 79-54  ---  --- --- 
3

Admirals

(m.Chișinau) 

42-96 54-92 logo fbrm new clipped rev 1 66-79 51-76  57-96  6  324-518 VI 
 --- 54-79  --- ---   ---
4

BC Rîbnița

(or.Rîbnița)

 72-91 84-88 79-66 logo fbrm new clipped rev 1 78-71 80-92 6 8 463-497 IV
---  ---   ---  ---  70-89
5

BC USMF

(m.Chișinau)

72-83  62-81  76-51 71-78 logo fbrm new clipped rev 1 70-87 6 8 433 – 450 V
82-70 --- --- ---  ---
6

Donbasket

(or.Dondiușeni)

102-78 74-65  96-57 92-80  87-70 logo fbrm new clipped rev 1 6 12 540 – 420 I
---   ---  --- 89-70  ---

PROGRAMUL MECIURILOR

A DOUĂ RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 17.02.2019 (duminică) 1300 CS Tighina 91-99 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (22-24,29-25,23-19,17-31)
 
Arbitri: Bostan A., Baghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondrenco N.
2  17.02.2019 (duminică)  1200  Admirals 65-107 Donbasket 
  (11-22,18-24,22-31,14-30)
 
Arbitri: DumitrașA., Noviicuc S., Utin V.
Comisar: Ciornîi V
3 16.02.2019 (sămbătă)   1300 BC Gama-Sind 50-80 USMF
 

(5-23,12-16,13-20,20-21)

 
Arbitri:Bostan A., Boghinskaia A.,Rotaru V.
Comisar:  Suetin A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1  10.02.2019 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 74-80 CS Tighina sala ȘS Cahul 
  (22-16,25-19,12-20,15-25)
 
Arbitri: Bostan A., Boghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
2 10.02.2019 (duminică)   14°°  Donbasket 84-94 USMF sala CS Edilitate 
  (22-27,21-24,24-18,17-25)
 
Arbitri: Lohvinskii S.,Boguță A., Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
3 10.02.2019 (duminică) 13°° BC Rîbnița 113-61 Admirals sala ȘS or.Rîbnița
  (28-18,29-17,30-14,26-12)  
Arbitri:Noviicuk S., UtinV., Curîlev A. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1  03.02.2019 (duminică) 12°°  Admirals 80-102 CS Tighina sala CS Edilitate mun.Chișinau 
  (16-28,21-23,20-17,23-34)
 
Arbitri: Rotaru V., Boguța  V., Dumitraș A.
Comisar: Cernîi V
2 03.02.2019 (duminică) 14°° USMF 82-98 BC Rîbnița  sala USMF mun. Chișinău
  (21:21, 14:27, 29:27, 18:23)
 
Arbitri: Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar: Acherman P
3  02.02.2019 (sămbătă) 13°°  BC Gama-Sind vs Donbasket sala ȘS Cahul 
 

(jocul amânat)

 
Arbitri:
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 27.01.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 70-82 USMF
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (19-27,24-17,17-22,10-23)
 
Arbitri: Rotaru V.,Baghinskaia A., Noviicuk S.
Comisar: Lohvinskii S.
2 27.01.2019 (duminică) 12°° BC Rîbnița 70-89 Donbasket  sala ȘS Speranța mun. Chișinău
  (19:27, 24:17, 17:22, 10:23)
 
Arbitri: Bostan A., Dumitraș A., Maniko N.
Comisar: Akkerman P.
3 19.01.2019 (sămbată) 13°° BC Gama-Sind 79-54 Admirals sala ȘS m.Cahul
 

(20-16, 31-12, 11-14,17-12)

 
Arbitri: Noviicuk S., Utin V., Kurîlev V.
Comisar: Iacovlev Iu.

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

V Tur

1 09.11.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 78-102 Donbasket
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (20-21,33-23,15-36,10-22)
 
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Baghinskaia A.
Comisar: Lohvinskii S.
2 09.12.2018 (duminică) 12°° Admirals 51-76 USMF  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (5-20,10-24,18-18,20-30)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Maniko N.Noviicuk S.
Comisar: Cernîi V.
3 08.12.2018 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 84-88 BC Gama-Sind sala ȘS or.Rîbnița
 

(23-15,25-35,18-16,18-22)

 
Arbitri:Noviicuk S., Utin V., Curîlev A.
Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 02.11.2018 (duminică) 1300 BC Rîbnița 72-91  CS Tighina sala ȘS or.Rîbnița
  (21-29,22-20,10-24,19-18)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 02.12.2018 (duminică) 14°° USMF 62-81 BC Gama-Sind  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (9-17,18-17,23-22,12-27)
 
Arbitri: Rotaru V.,Lohvinskii S., Noviicuk S.
Comisar: Suătin A
3 01.12.2018 (sămbată) 14°° Donbasket 96-57 Admirals sala CS Edilitate  m.Chișinau
 

(25-6,20-21,26-13,25-17)

 
Arbitri:Ahtiarov V.,Rotaru V.,Curîlev A Comisar:  Iacovlev Iu.

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 25.11.2018 (duminică) 1200 Admirals 66-79  BC Rîbnița sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (12-19,12-17,20-19,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Bostan A, Stasiev D.
Comisar: Cernîi V.
2 24.11.2018 (sămbătă) 13° USMF 70-87 Donbasket  sala USMF, m.Chișinau
  (20-21,10-21,22-21,18-24)
 
Arbitri: Noviycuk S., Boguța A, Boghinskaia A.
Comisar: 
3 24.11.2018 (sămbată) 13°° CS Tighina 88-86 BC Gama-Sind sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (22-25,19-19,24-23,23-19)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Maniko N. Comisar:  Lohvinskii S

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 18.11.2018 (duminică) 1400 BC Rîbnița 78-71  USMF sala ȘS or.Rîbnița
  (16-16,17-24,23-15,22-16)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: Goloskevici V.
2 18.11.2018 (duminică) 13°° CS Tighina 96-42 Admirals  sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (29-14,21-9,17-16,29-3)
 
Arbitri: Noviycuk S., Maniko N., Curalev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
3 17.11.2018 (sămbată) 16°° Donbasket 74 -65 BC Gama-Sind sala CS ASEM, mun.Chișinau
  (27-15,9-14,16-23,22-13)  
Arbitri:Rotaru V., Ahtiarov V., Utin V. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 11.11.2018 (duminică) 1400 Donbasket 92-80  BC Rîbnița sala CS Edilitate, mun.Chișinau
  (20-25,24-16,26-15,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: 
2 11.11.2018 (duminică) 14°° USMF 72-83 CS Tighina  sala CS USMF, mun.Chișinau
  (20-22,18-19,18-25,16-17)
 
Arbitri: Stasiev D.,Curaliov A
Comisar: 
3 11.11.2018 (duminică) 12°° Admiral 54 - 92 BC Gama-Sind sala CS Edilitate, mun.Chișinau
  (15-33,11-28,13-23,15-8)  
Arbitri:Rotaru V.,Noviycuk S., Dumitraș A. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Citit 345 ori

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM