DIVIZIA NAȚIONALĂ, 2018-2019 Recomandat

 playoffs ss копия 2

FINAL

4 01 копия копия копия

(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

3 12.05.2019 (duminică) 13°°   CS Tighina vs Donbasket sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (........)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

2 21.04.2019  (duminică) 13°° Donbasket vs CS Tighina sala CS ASEM  m.Chișinau 
  (.......)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 14.04.2019 (sămbătă) 14°° Donbasket 93-76 CS Tighina sala CS ASEM,m.Chișinau
  (25-25,18-19,24-12,26-20)
 
Arbitri: Rotaru V., Noviicuk S.,Talmazan A.
Comisar: Iacovlev Iu.

                                                                                           FINALA MICĂ

 4 01 копия копия копия 2

(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

3 12.05.2019 (duminică) 13°°   USMF vs BC Rîbnița sala CS USMF, m.Chișinau
  (........)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

2 21.04.2019  (duminică) 13°° BC Rîbnița vs USMF sala ȘS Speranța m.Chișinau
  (.......)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 15.04.2019 (duminică) 13°° BC Rîbnița 94-85 USMF sala ȘS Speranța m.Chișinau
  (32-22,19-27,19-14,24-22)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Baghinscaia A, Stasiev D.
Comisar: Akkerman P.

 

 LCwercgtre4wdrrrrrefrthyth 1

LOCURILE 1-4

(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al cincilea joc

1 07.04.2019  (duminică) 13°° CS Tighina 85-81 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (26-25,18-19,20-20,21-17)
 
Arbitri: Rotaru V., Utin V.,Curîlev A.
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al patrulea joc

1 31.03.2019 (duminică) 14°°   BC Rîbnița 76-74 CS Tighina sala ȘS Speranța m.Chișinau
  (23-15,17-16,22-24,14-19)
 
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Akkerman P.

Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

1 24.03.2019 (duminică) 13°°   BC Rîbnița 84-80  CS Tighina sala ȘS Speranța m.Chișinau
  (20-23,10-21,21-17,33-19)
 
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V., Dumitraș A
Comisar: 
2 23.03.2018 (sămbătă) 13°°   USMF 71-104 Donbasket  sala USMF m.Chișinau
  (21-31,13-20,15-31,22-22)
 
Arbitri: Rotaru V., Boguța A., Noviiciuc S.
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

1 17.03.2019  (duminică) 13°° CS Tighina 86-70 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (25:20, 17:16, 20:21, 24:13)
 
Arbitri: 
Comisar: 
2 17.03.2019  (duminică) 12°° Donbasket 99-62 USMF sala CS Asem m.Chișinau
  (34-20,23-16,22-16,20-10)
 
Arbitri: RotaruV., Baghinskaia A., Talmazan A.
Comisar: 

Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 10.03.2019 (duminică) 13°° CS Tighina 81-69 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (20-17,25-15,16-11,20-26)
 
Arbitri: Curîlev A., Noviicuk S., Utin V
Comisar: Lohvinskii S.
2 10.03.2019 (duminică) 12°° Donbasket 96-60 USMF  sala CS Asem m.Chișinau
  (16-8,24-20,26-19,30-13)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Boghuța A., Baghinskaia A.
Comisar: Iacovlev Iu.

 

LCfghjdfghtj5478687 1 

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 5-6

(pănă la trei victorii)

1 24.03.2019 (duminică) 1200 Admirals 50-80 BC Gama-Sind sala ASEM m.Chișinau 
  (12-27,21-19,9-17,8-17)
 
Arbitri: Rotaru V., Boghinscaia A., Dumitraș A
Comisar:
2  16.03.2019 (sămbătă)  1300 BC Gama-Sind 72-36 Admirals sala ȘS m.Cahul
  (23-7,10-8,23-13,16-8)
 
Arbitri:Noviicuk S., Curîlev A., Utin V. 
Comisar: Iacovlev Iu.
3 09.03.2019 (sămbătă)   1300 BC Gama-Sind 72-57 Admirals sala ȘS m.Cahul
 

(15-11,21-12,20-12,16-22)

 
Arbitri: Utin V., Lohvinskii S., Curîlev A.
Comisar:  Lohvinskii S.

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

CS TIGHINA

(or.Bender)

logo fbrm new clipped rev 1 88-86 96-42  91-72 83-72  78-102   10  16 849-801  II
80-74  102-80 91-99 70-82 70-92
2

BC Gama-Sind

(m.Cahul)

86-88 logo fbrm new clipped rev 1 92-54 88-84  81-62 65-74  10  14  730-773 V
74-80 79-54 46-103 50-80 69-94
3

Admirals

(m.Chișinau) 

42-96 54-92 logo fbrm new clipped rev 1 66-79 51-76  57-96 10  10  595-947 VI 
80-102 54-79  61-113 65-107  65-107
4

BC Rîbnița

(or.Rîbnița)

 72-91 84-88 79-66 logo fbrm new clipped rev 1 78-71 80-92 10 16 876-777 III
99-91 103-46  113-61  98-82  70-89
5

BC USMF

(m.Chișinau)

72-83  62-81  76-51 71-78 logo fbrm new clipped rev 1 70-87 10 15 796 – 747 IV
82-70 80-50 107-65 82-98  94-84
6

Donbasket

(or.Dondiușeni)

102-78 74-65  96-57 92-80  87-70 logo fbrm new clipped rev 1 10 19 917–718 I
92-70 94-69 107-65 89-70 84-94 

PROGRAMUL MECIURILOR

A DOUĂ RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

X Tur

1 23.02.2019 (sămbătă) 1500 Donbasket 92-70 CS Tighina sala ASEM m.Chișinau 
  (22-24,29-25,23-19,17-31)
 
Arbitri: Bostan A., Baghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondrenco N.
2  23.02.2019 (sămbătă)  1300  BC Gama-Sind 46-103 BC Rîbnița sala ȘS m.Cahul
  (17-23,10-29,12-29,7-22)
 
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Boghinscaia A.
Comisar: Suetin A.
3 23.02.2019 (sămbătă)   1200 Admirals 65-107 USMF sala ASEM m.Chișinau 
 

(11-22,18-24,22-31,14-30)

 
Arbitri:Dumitraș A.,Noviiciuc S., Utin V.
Comisar:  Ciornîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IX Tur

1 17.02.2019 (duminică) 1300 CS Tighina 91-99 BC Rîbnița sala ȘCSTRO№2 or.Bender 
  (22-24,29-25,23-19,17-31)
 
Arbitri: Bostan A., Baghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondrenco N.
2  17.02.2019 (duminică)  1200  Admirals 65-107 Donbasket 
  (11-22,18-24,22-31,14-30)
 
Arbitri: DumitrașA., Noviicuc S., Utin V.
Comisar: Ciornîi V
3 16.02.2019 (sămbătă)   1300 BC Gama-Sind 50-80 USMF
 

(5-23,12-16,13-20,20-21)

 
Arbitri:Bostan A., Boghinskaia A.,Rotaru V.
Comisar:  Suetin A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1  10.02.2019 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 74-80 CS Tighina sala ȘS Cahul 
  (22-16,25-19,12-20,15-25)
 
Arbitri: Bostan A., Boghinskaia A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
2 10.02.2019 (duminică)   14°°  Donbasket 84-94 USMF sala CS Edilitate 
  (22-27,21-24,24-18,17-25)
 
Arbitri: Lohvinskii S.,Boguță A., Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
3 10.02.2019 (duminică) 13°° BC Rîbnița 113-61 Admirals sala ȘS or.Rîbnița
  (28-18,29-17,30-14,26-12)  
Arbitri:Noviicuk S., UtinV., Curîlev A. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1  03.02.2019 (duminică) 12°°  Admirals 80-102 CS Tighina sala CS Edilitate mun.Chișinau 
  (16-28,21-23,20-17,23-34)
 
Arbitri: Rotaru V., Boguța  V., Dumitraș A.
Comisar: Cernîi V
2 03.02.2019 (duminică) 14°° USMF 82-98 BC Rîbnița  sala USMF mun. Chișinău
  (21:21, 14:27, 29:27, 18:23)
 
Arbitri: Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar: Acherman P
3  02.03.2019 (sămbătă) 13°°  BC Gama-Sind 69-94 Donbasket sala ȘS Cahul 
 

(18-24,27-28,15-13,9-25)

 
Arbitri:Utin V., Curîlev A., Noviicuk S.
Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 27.01.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 70-82 USMF
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (19-27,24-17,17-22,10-23)
 
Arbitri: Rotaru V.,Baghinskaia A., Noviicuk S.
Comisar: Lohvinskii S.
2 27.01.2019 (duminică) 12°° BC Rîbnița 70-89 Donbasket  sala ȘS Speranța mun. Chișinău
  (19:27, 24:17, 17:22, 10:23)
 
Arbitri: Bostan A., Dumitraș A., Maniko N.
Comisar: Akkerman P.
3 19.01.2019 (sămbată) 13°° BC Gama-Sind 79-54 Admirals sala ȘS m.Cahul
 

(20-16, 31-12, 11-14,17-12)

 
Arbitri: Noviicuk S., Utin V., Kurîlev V.
Comisar: Iacovlev Iu.

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul

V Tur

1 09.11.2018 (duminică) 1300 CS Tighina 78-102 Donbasket
sala ȘCSTRO№2 or.Bender
  (20-21,33-23,15-36,10-22)
 
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Baghinskaia A.
Comisar: Lohvinskii S.
2 09.12.2018 (duminică) 12°° Admirals 51-76 USMF  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (5-20,10-24,18-18,20-30)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Maniko N.Noviicuk S.
Comisar: Cernîi V.
3 08.12.2018 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 84-88 BC Gama-Sind sala ȘS or.Rîbnița
 

(23-15,25-35,18-16,18-22)

 
Arbitri:Noviicuk S., Utin V., Curîlev A.
Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 02.11.2018 (duminică) 1300 BC Rîbnița 72-91  CS Tighina sala ȘS or.Rîbnița
  (21-29,22-20,10-24,19-18)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 02.12.2018 (duminică) 14°° USMF 62-81 BC Gama-Sind  sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (9-17,18-17,23-22,12-27)
 
Arbitri: Rotaru V.,Lohvinskii S., Noviicuk S.
Comisar: Suătin A
3 01.12.2018 (sămbată) 14°° Donbasket 96-57 Admirals sala CS Edilitate  m.Chișinau
 

(25-6,20-21,26-13,25-17)

 
Arbitri:Ahtiarov V.,Rotaru V.,Curîlev A Comisar:  Iacovlev Iu.

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 25.11.2018 (duminică) 1200 Admirals 66-79  BC Rîbnița sala CS Edilitate,m.Chișinau
  (12-19,12-17,20-19,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Bostan A, Stasiev D.
Comisar: Cernîi V.
2 24.11.2018 (sămbătă) 13° USMF 70-87 Donbasket  sala USMF, m.Chișinau
  (20-21,10-21,22-21,18-24)
 
Arbitri: Noviycuk S., Boguța A, Boghinskaia A.
Comisar: 
3 24.11.2018 (sămbată) 13°° CS Tighina 88-86 BC Gama-Sind sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (22-25,19-19,24-23,23-19)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Maniko N. Comisar:  Lohvinskii S

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 18.11.2018 (duminică) 1400 BC Rîbnița 78-71  USMF sala ȘS or.Rîbnița
  (16-16,17-24,23-15,22-16)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: Goloskevici V.
2 18.11.2018 (duminică) 13°° CS Tighina 96-42 Admirals  sala ȘCSTRO №2, or.Bender
  (29-14,21-9,17-16,29-3)
 
Arbitri: Noviycuk S., Maniko N., Curalev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
3 17.11.2018 (sămbată) 16°° Donbasket 74 -65 BC Gama-Sind sala CS ASEM, mun.Chișinau
  (27-15,9-14,16-23,22-13)  
Arbitri:Rotaru V., Ahtiarov V., Utin V. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 11.11.2018 (duminică) 1400 Donbasket 92-80  BC Rîbnița sala CS Edilitate, mun.Chișinau
  (20-25,24-16,26-15,22-24)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Utin V., Boghinskaia A
Comisar: 
2 11.11.2018 (duminică) 14°° USMF 72-83 CS Tighina  sala CS USMF, mun.Chișinau
  (20-22,18-19,18-25,16-17)
 
Arbitri: Stasiev D.,Curaliov A
Comisar: 
3 11.11.2018 (duminică) 12°° Admiral 54 - 92 BC Gama-Sind sala CS Edilitate, mun.Chișinau
  (15-33,11-28,13-23,15-8)  
Arbitri:Rotaru V.,Noviycuk S., Dumitraș A. Comisar:  Iacovlev Iu.

 

Citit 471 ori

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM