IMG 5d46d4e37e013c9e86eb6f3bbe5f9b54 V 

NUMĂR NUME , PRENUME NUMĂR NUME , PRENUME
1 Iacovenco Ălvira 7 Ghercavii Alla
2 Cernețchi Loredana 8 Glavan Avelina
3 Coroban Ecaterina 9 Russu Vladislava
4 Tomuz Daria         10          Arsenieva Daria
5 Glavan Adălina
6 Crîșmari Valeria

Antrenor principal


Tîrmîzan Olga

 

  fgk143556

FINALA

CLASAMENTUL

m.Chișinau(CS Speranța) 22.04.-26.04.19

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

ȘCSTRO№2 Bender

(or.Bender)

45-53 50-54 63-52 65-32 61-47 5 8 284-238 III
1 1 2 2 2
2

Admirals

(m.Chișinau)

53-45 65-68 51-49 65-28 61-54 5 9  295-244 II
2 1 2 2 2
3

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

54-50 68-65 63-47  74-56 46-38  5 10  305-256 I
2 2 2 2 2
4

ȘS№2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

52-63 49-51 47-63 38-35 44-63 5 6  230-275 V
1 1 1 2 1
5

ȘS Anenii Noi

(or.Anenii Noi)

 32-65 28-65 56-74 35-38  24-52 5  175-294 VI
1 1 1 1 1
6

ȘS Dondușeni

(or.Dondușeni)

47-61  54-61  38-46 63-44 52-24 5  254-236 IV
1 1 1 2 2

A DOUA ETAPĂ

NORD VS SUD

m.Chișinau(CS Speranța) 04.03.-07.03.19

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 M P G L
1

ȘCSTRO№2 Bender

(or.Bender)

70-43 84-43 87-40 48-44 44-43 20-0 63-31 7 14 416-244 I
2 2 2 2 2 2 2
2

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

43-70 73-64 70-55 48-54 44-53 20-0 57-32 7 11  355-328 III
1 2 2 1 1 2 2
3

ȘS№2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

43-84 64-73 61-49  49-66 60-42   20-0 65-37 7 11  362-351 IV
1 1 2 1 2 2 2
4

ȘS Anenii Noi

(or.Anenii Noi)

40-87 55-70 49-61 22-71 47-42 20-0 52-35 7 10  285-366 VII
1 1 1 1 2 2 2
5

Admirals

(m.Chișinau)

 44-48 54-48  66-49 71-22  29-13  60-24  74-12 7 13   398-216 II
1 2 2 2 2 2 2
6

ȘS Dondușeni

(or.Dondușeni)

43-44   53-44  42-60 42-47  13-29 48-25 49-11  7 10  290-260 VI
1 2 1 1 1 2 2
7

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

 0-20 0-20  0-20  0-20 24-60  25-48  32-30 3  81-218 VIII
0 0 0 0 1 2 2
8

GLORIA

(m.Chișinau)

 31-63 32-57  37-65  35-52  12-74 11-49   30-32  7 188-392 VII
 1 1 1 1 1 1 1

 ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(25-27.12.18 or.Bender)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

Speranța
(m.Chișinau)

73-64 43-70 70-55 3 5 186 - 189 II
2 1 2
2

ȘS nr2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

64-73 43-84 61-49 3 4 168 - 206 III
1 1 2
3

ȘCSTRO №2 Bender
(or. Bender)

70-43 84-43 87-40 3 6 241 - 126 I
2 2 2
4 ȘS Anenii Noi
(or. Anenii Noi)
55-70 49-61 40-87 3 3 144 - 218 IV
1 1 1

 

ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(26-28.12.2018 or.Drochia)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

Gloria

(m.Chișinau)

12-74 11-49 30-32 3 3 53 - 155 IV
1 1 1
2

Admirals

(m.Chișinau)

74-12 29-13 60-24 3 6 163 - 49 I
2 2 2
3

ȘS Dondiușeni

(or.Dondiușeni)

49-11 13-29 48-25 3 5 110 - 65 II
2 1 2
4

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

32-30 24-60 25-48 3 4 81 - 138 III
2 1 1

 

 IMG 32b4d460bd9f7818e56530bbe837f572 V

 dxfxg

FINALA

CLASAMENTUL

m.Chișinau(CS Speranța) 30.04.-04.05.19

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 M P G L
1

Admirals

(m.Chișinau)

65-53 88-84 46-39 87-59 76-35 5 10 362-270 I
2 2 2 2 2
2

ȘS№1 Bălți

(m.Bălți)

53-65 66-67 58-49 63-77 73-38 5 7  313-296 IV
1 1 2 1 2
3

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

84-88 67-66 62-46  75-70 81-59 5 369-329 II
1 2 2 2 2
4

ȘCSTRO Tiraspol
(or.Tiraspol)

39-46 49-58 46-62 35-57 51-44 5 6 220-234 V
1 1 1 1 2
5

ȘS Soroca

(m.Soroca)

 59-87 77-63  70-75 57-35  69-52 5  332-312 III
1 2 1 2 2
6

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

35-76  38-73  59-81 44-51 52-69 5  228-350 VI
1 1 1 1 1

.

A DOUA ETAPĂ

NORD VS SUD

m.Chișinau(CS Speranța) 19.03.-22.03.19

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 M P G L
1

ȘS№1 Bălți

(m.Bălți)

100-56 108-47 105-53 54-71 85-76 93-54 80-37 7 13 625-394 II
2 2 2 1 2 2 2
2

ȘS Soroca

(m.Soroca)

56-100 83-55 62-35 40-59 51-76 74-39 32-40 7 10  398-404 V
1 2 2 1 1 2 1
3

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

47-108 55-83 87-81  52-78 37-77   84-80 25-50 7 387-557 VI
1 1 2 1 1 2 1
4

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani)

53-105 35-62 81-87 54-74 43-75 63-80 36-79 7 7  365-562 VIII
1 1 1 1 1 1 1
5

Admirals

(m.Chișinau)

 71-54 59-40  78-52 74-54  94-85  102-62  71-37 7 14   549-384 I
1 2 2 2 2 2 2
6

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

76-85  76-51  77-37 75-43  85-94 119-81 77-51  7 12  585-442 III
1 2 2 2 1 2 2
7

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

 54-93 39-74 80-84  80-63 62-102  81-119  85-60 7  481-595 VII
1 1 1 2 1 1 2
8

ȘCSTRO Tiraspol
(or.Tiraspol)

 37-80 40-32  50-25  49-36  37-71 51-77   60-85  7 10 324-406 IV
 1 2 2 2 1 1 1

ZONA SUD, PRIMA ETAPĂ

(24-28.12.18 or.Tiraspol)

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS №2 Ceadîr-Lunga

(m.Ceadîr-Lunga)

65-101 49-93 61-62 91-97 4 4 266 – 353 V
1 1 1 1
2

ȘS Speranța

(m.Chișinau)

101-65 85-94 77-51 119-81 4 7 382 – 291 II
2 1 2 2
3

Admirals

(m.Chișinau)

93-49 94-85 71-37 102-62 4 8 360 – 233 I
2 2 2 2
4 ȘCSTRO Tiraspol
(or.Tiraspol)
62-61 51-77 37-71 60-85 4 5 210 – 294 IV
2 1 1 1
5

ȘS Basarabeasca

(or.Basarabeasca)

97-91 81-119 62-102 85-60 4 6 325 – 372 III
2 1 1 2

 

ZONA NORD, PRIMA ETAPĂ

(24-26.12.18 or.Bălți)

CLASAMENTUL 

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1 ȘȘ Soroca
(mun.Soroca)
83-55 62-35 56-100 3 5 201 – 190 II
2 2 1
2

ȘS Ocnița

(or.Ocnița)

55-83 87-81 47-108 3 4 189 – 272 III
1 2 1
3

ȘS Rîșcani

(or.Rîșcani)

35-62 81-87 53-105 3 3 169 – 254 IV
1 1 1
4 ȘS №1 Bălți
(mun. Bălți)
 100-56 108-47   105-53 3 6 313 – 156 I
2 2 2

DONBASKET   

logo don 

                                                                                                  Acasă arena:  sala C.S. "Edilitate"

                                                                Adresa: mun.Chișinau,str.Gheorghe Madan 44

ADMIRALS    

12803093 1309808025703342 6230675955906726772 n
                                                                                                  Acasă arena:  sala C.S. "Edilitate"

                                                                Adresa: mun.Chișinau,str.Gheorghe Madan 44

   Кубок финал 2018 1

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
¼ FINALE
1 15.12 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 112:52 BC Gama-Sind  ȘS Speranța m.Chișinau
  (26:16, 26:10, 24:10, 36:16)  
Arbitri: 
Comisar:
2 15.12 (sămbată)  1330 BC USMF 83:107 Donbasket USMF m.Chișinău
  (16:30, 22:25, 22:29, 23:23)  
Arbitri: 
Comisar:
Răspuns meciuri 1/4 FINALE
3  16.12 (duminică) 13°° BC Gama-Sind 80:68 BC Rîbnița ȘS nr.1 m.Cahul
  (20:20, 20:12, 22:17, 18:19)   
  Arbitri:  Comisar:
4  
16.12 (duminică) 12°°  Donbasket 116:76 BC USMF
CS ASEM m.Chișinau
  (27:16, 24:26, 31:17, 31:17)   
 Arbitri:
Comisar: 
    1/2 FINALE  
5  22.12 (sămbată) 13°°  Admirals 48:125  BC Rîbnița ȘS Speranța m.Chișinau 
  (19:23, 11:35, 10:39, 8:28)  
Arbitri:
Comisar:
6 22.12 (sămbată) 15°°  CS Tighina 99:104 Donbasket   ȘS Speranța m.Chișinau
  (18:33, 17:20, 36:33, 28:18)  
Arbitri: 
Comisar:
FINALA
7  23.12 (duminică)  13°° BC Rîbnița 83:75  Donbasket
ȘS Speranța m.Chișinau
  (27:25, 17:20, 21:13, 18:17)  
Arbitri:
Comisar:

 

playoffs ss копия 2

ertyt

(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al patrulea joc

1 11.05.2019 (sămbătă) 13°°   BC Olimp vs CS Soroca-Bascket sala ȘS Sîngerei
  (.........)
 
Arbitri: 
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

3 20.04.2019 (sămbătă) 13°°   BC Olimp 69-74 CS Soroca-Bascket sala ȘS Sînjerei
  (10-19,20-15,22-17,17-23)
 
Arbitri:Ahtiarov V., Dumitraș A., Saramciuk A. 
Comisar:Goloschevici V. 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

2 13.04.2019  (sămbătă) 1300 CS Soroca-Bascket 60-77 BC Olimp
sala P.Culturii m.Soroca
  (10-20,14-19,18-17,18-21)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș V., Saramciuc A.
Comisar: Dumitraș V.
Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 06.04.2019  (sămbătă) 14°° CS Soroca-Bascket 101-99 BC Olimp sala P.Culturii m.Soroca
  (21-19,28-21,21-26,17-21,14-12)
 
Arbitri: Curîlev A., Utin V., Noviicuc S.
Comisar: Lohvinskii S.

                                                                                           

 image копия

(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

3 13.04.2019 (sămbătă) 13°°   CS Politeh 71-108 ȘS №1 Bălți sala CS USMF, m.Chișinau
  (17-20,10-28,25-31,19-29)
 
Arbitri: Baghinscaia A., Boguța A., Utin V.
Comisar: Suetin A.
Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

2 06.04.2019  (sămbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 113-80 CS Politeh sala lic M.Eminescu, m.Bălți
  (34-25,28-23,31-19,20-13)
 
Arbitri: Dumitraș A., Cozak I., Saramciuc A.
Comisar: Goloskevici V.
Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 30.03.2019 (sămbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 114-83 CS Politeh sala lic M.Eminescu, m.Bălți
  (18-22,26-20,40-18,30-23)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Boguța A., Saramciuc A.
Comisar: Goloskevici V.

bvvj   ljuwtytrfddgkfyt

 

LOCURILE 1-4
(pănă la trei victorii)

Nr. Data Ora Echipele Locul

al patrulea joc

1 24.03.2019 (duminică) 13°°   BC Olimp 87-72  ȘS№1 Bălți sala ȘS Sîngerei
  (15-18,29-16,22-17,27-21)
 
Arbitri: Saramciuk A., Boghinscaia A., Rotaru V.
Comisar: Goloskevici V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

al treilea joc

1 16.03.2019 (sămbătă) 13°°   BC Olimp 81-80  ȘS№1 Bălți sala ȘS Sîngerei
  (21-19,15-20,26-18,19-23)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Goloskevici V.
2 16.03.2018 (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet 117-84 CS Politeh sala P.Culturii m.Soroca
  (28-23,31-23,27-14,31-24)
 
Arbitri: Cazak I.,Saramciuk A.
Comisar: 
Nr. Data Ora Echipele Locul

al doilea joc

1 09.03.2019  (sămbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 92-61 BC Olimp sala lic M.Eminescu, m.Bălți
  (22-11,16-20,25-15,29-15)
 
Arbitri: Rotaru V., Saramcuk A., Dumitraș A.
Comisar: Goloskevici V.
2 09.03.2019  (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet 120-72 CS Politeh sala P.Culturii m.Soroca
  (20-16,27-17,30-12,34-18)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A.
Comisar: Saramciuk G.

Nr. Data Ora Echipele Locul

primul joc

1 02.03.2019 (sămbătă) 14°° ȘS №1 Bălți 71-81 BC Olimp sala lic M.Eminescu, m.Bălți
  (11-16,23-29,22-17,15-19)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Saramciuk A.
Comisar: Goloskevici V
2 02.03.2019 (sămbătă) 13°° CS Politeh 91-99 CS Soroca Baschet  sala CS UTM m.Chișinau
  (27-23,22-34,21-23,21-19)
 
Arbitri: Bostan A., Boghuța A.
Comisar: Akerman P.

CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

Kivork-Sentinels - Asem

(m.Chișinau)

78 – 90 85-98 53-70 77-70 8 9 543-673
V
65-101 69-72 46-101 70-71
2 ȘS №1 Bălți
(m.Bălți)
61 – 53 78 – 41 77-82 90-79 8 14 656-569 II
101-65 79-72 87-106 83-71
3

BC Olimp

(or.Sîngerei)

98-85 67-90 50-92 67-71 8 12 589-622 III
72-69 72-79 78-66 85-70
4

CS Soroca Baschet

(m.Soroca)

70-53 82-77 92-50 90-69 8 15 707-509 I
101-46 106-87 66-78 100-49
5

CS Politeh

(m.Chișinau)

70-77 79-90 71-67 69-90 8 10 550-662 IV
71-70 71-83 70-85 49-100

A DOUĂ RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

X Tur

1 23.02.2019 (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet 100-49 CS Politeh sala P.Culturii m.Soroca
  (17-9,18-7,36-14,29-22)
 
Arbitri: Cozak I.,Saramciuk A.
Comisar:Saramciuk Gh
2 23.02.2019 (sămbătă) 13°° Kivork Sentinels 69-72 BC Olimp  sala CS ASEM m.Chișinau
  (23-18,9-14,14-13,23-27)
 
Arbitri: Bostan A., Curîlev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
Nr. Data Ora Echipele Locul

IX Tur

1 16.02.2019 (sămbătă) 13°° CS Politeh 71-83 ȘS№1 Bălți sala UTM m.Chișinau
  (14-18,17-20,20-23,20-22)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Boguța A.
Comisar:Bondarenco N.
2 16.02.2019 (sămbătă) 13°° BC Olimp 78-66 CS Soroca -Baschet  sala ȘS Sînjerei
  (25-18,20-15,20-11,13-21)
 
Arbitri: Dumitraș A., Bezman E.
Comisar: Goloschevic V

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VIII Tur

1 10.02.2019 (duminică) 13°° BC Olimp 85-70 CS Politeh sala ȘS Sinjerei
  (18-14,24-25,17-16,26-15)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Goloskevici V.
2 10.02.2018 (dumunică) 13°°   ȘS№1Bălți 101-65 Kivork-Sentinels  sala lic.M Eminescu m.Bălți
  (30-15,15-13,41-16,15-21)
 
Arbitri: Saramciuk A., Bezman Ă.
Comisar: Dumitraș A.
Nr. Data Ora Echipele Locul

VII Tur

1 02.02.2019 (sămbătă) 11°° Kivork Sentinels 70-71 CS Politeh sala CS Asem m.Chișinau
  (14-19,17-21,24-22,15-9)
 
Arbitri: Bostan A., Maniko N.
Comisar: Suetin A.
2 02.02.2019 (sămbătă) 13°° CS Soroca-Baschet 106-87 ȘS№1 Bălți 
 sala P.Culturii m.Soroca
  (34-22,32-12,18-29,22-24)
 
Arbitri: Utin V., Curîlev A.
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

VI Tur

1 27.01.2019 (duminică) 13°° BC Olimp 72-79 ȘS№2 Bălți sala ȘS Sîngerei
  (20-13,18-23,17-27,17-16)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar: Goloskevici V.
2 26.01.2019 (sămbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 101- 46 Kivork Sentinels  sala P.Culturii m.Soroca
  (30-14,23-11,22-9,26-12)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Bezman Iu.
Comisar: Saramciuk G

PRIMA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

IV Tur

1 09.12.2018 (duminică) 13°° BC Olimp 98-85 Kivork Sentinels sala ȘS or.Sînjerei
  (26-14,29-23,25-22,15-26)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A.
Comisar:Dumitraș V.
2 08.12.2018 (sămbătă) 12°° CS Soroca Baschet 69-90 CS Politeh  sala P.Culturii m.Soroca
  (24-32,17-20,14-18,14-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Boghinskaia A.
Comisar: Cernîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

III Tur

1 01.12.2018 (sămbătă) 13°° CS Politeh 71-67 BC Olimp sala UTM m.Chișinau
  (17-16,19-16,17-19,18-16)
 
Arbitri: Bostan A., Maniko N.
Comisar:Cernîi V. 
2 01.12.2018 (sămbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 77-82 CS Soroca Baschet  sala lic.M.Eminescu m.Bălți
  (18-27,17-18,19-14,23-23)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A
Comisar: Dumitraș V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

II Tur

1 24.11.2018 (sămbătă) 14°° Kivork Sentinels 78-90 ȘS№1 Bălți sala CS Asem m.Chișinau
  (21-22,16-21,18-27,23-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Curîlev A.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 24.11.2018 (sămbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 92-50 BC Olimp  sala P.Culturii m.Soroca
  (27-11,20-8,25-13,20-18)
 
Arbitri: Dumitraș A.,Saramciuk A.
Comisar: 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul

I Tur

1 17.11.2018 (sămbătă) 12°° Kivork Sentinels 53-70 CS Soroca Baschet sala CS Asem m.Chișinau
  (10-18,9-11,16-19,18-22)
 
Arbitri: Stasiev D., Bostan A.
Comisar: Bondarenco N.
2 17.11.2018 (sămbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 90-67 BC Olimp  sala lic.M.Eminescu
  (17-16,15-7,30-18,28-26)
 
Arbitri: Dumitraș A., Saramciuk A
Comisar: Dumitraș V.

 

 

 

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM