Miercuri, 29 Noiembrie 2017 10:28

Divizia Națională - BC "GAMA-SIND"

Scris de

B.C. "GAMA-SIND"

logo cahul

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 1 Cahul

                                                                   Adresa: m.Cahul, str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, 4

 

Miercuri, 29 Noiembrie 2017 08:33

Echipa - Divizia Națională - BC "RÎBNIȚA"

Scris de

B.C. "RÎBNIȚA"

Эмблема БК Рыбница

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 2 Rîbnița

                                                                   Adresa: or.Rîbnița, str.Stepnaia 9

Marți, 28 Noiembrie 2017 10:59

Echipa - Divizia A - C.R.CĂUȘENI

Scris de

C.R.CĂUȘENI

 causeni

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS CĂUȘENI

                                                                   Adresa: or.Сăușeni,str. M.Eminescu 29A

 

Сomponența echipei naționale

NUMĂR NUME , PRENUME ÎNĂLȚIMEA AMPLUA
4 Alexsandra Popov 170 small forward
5 Irina Rudaia 166 shooting guard
6 Fiama Troian 175 small forward
7 Iulia Bejenaru 170 shooting guard
8 Maria Terzi 178 power forward
9 Milena Chiruța 173 shooting guard
10 Iuliana Stoianova 172 shooting guard
11 Anastasia Cicala 167 shooting guard
12 Elena Cozonac 170 small forward
15 Edera Maslova 178 power forward

 

European Championships U16 (2017)

 

 

u16f

Data meciului Echipa adversă Scorul meciului
08/26/2017 Albania 69 - 36
08/24/2017 Norway 60 - 14
08/22/2017 Slovenia 96 - 18
08/21/2017 Ukraine 73 - 17
08/19/2017 FYR Macedonia 87 - 30
08/18/2017 Ireland 89 - 15
08/17/2017 Belgium 132 - 13

Сomponența echipei naționale

NUMĂR NUME , PRENUME ÎNĂLȚIMEA  AMPLUA
4 Victoria Vacaru 169 small forward
5 Alexsandra Golovatîi 163 shooting guard
6 Elena Gîncu 164 shooting forward
7 Veronica Dolința 165 shooting guard
8 Natalia Prisacari 184 power forward
9 Maria Țîmbalari 185 center
10 Anastasia Goncearuc 173 power forward
11 Capitolina Rusu 188 center
13 Victoria Lavric 170 small forward
14 Tatiana Cecoi 177 power forward

 

European Championships U18

(2017)

 

 

U18F

Data meciului Echipa adversă Scorul meciului
08/12/2017 Albania 101 - 61
08/11/2017 Georgia 66 - 30
08/09/2017 FYR Macedonia 124 - 47
08/08/2017 Ukraine 101 - 55
08/06/2017 Ireland 116 - 25
08/05/2017 United Kingdom 148 - 28
08/04/2017 Slovakia 157 - 21
Joi, 23 Noiembrie 2017 12:58

Echipa - Divizia A - ȘS RÎȘCANI

Scris de

ȘS RÎȘCANI

logo rîșcani

 

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS RÎȘCANI

                                                                   Adresa: or.Rîșcani,str.Lacurilor 5

   

1/8       1/4       1/2       Finala  
                           
BC Basco

132-45 

    Speranța  100-119
               
UniAgro-Vikings  68-114      BC BASCO 115-78                 
                 BC BASCO 108         
                 CS Soroca-Baschet  60        
C.S.Politeh  82 - 64     CS Soroca-Baschet  82-51                
BC Ceadîr-Lunga  82 - 67      C.S.Politeh  58-79                
                        BC BASCO

60 

                       

 BC    GAMA-SIND

61

USMF  55 - 73     BC Rîbnița  74-102                
C.R. Căușeni  70 - 57      C.R. Căușeni  100-77                
                 C.R.Căușeni  76        
                 BC Gama-Sind  84        
Donbasket  71 - 78     ȘSRTRO-2 Bender  60-83                
BC Gama-Sind  76 - 58      BC Gama-Sind  113-50                

 

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
1/8 Finale
1 07.12(joi) 19°° BC Basco 132-45 UniAgro-Vikings  m.Chișinau(Asem)
  (29-14,41-11,27-12,35-8)  
Arbitri: Rotaru A, Rizova N.,Talmazan A. Comisar: Bostan A.
2 09.12 (sâmbătă) 14°° C.S.Politeh 82-64 Ceadîr-Lunga m.Chișinau
  (14-15, 18-19, 30-11, 20-19)  
Arbitri: Ahtiarov V.,Talmazan A.,Dumitraș Al. Comisar: Suetin An.
3 09.12 (sămbătă) 1330 USMF 55-73 C.R.Căușeni m.Chișinau 
  (10-25,12-13,13-20,20-15)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Rotaru V. Comisar: Iacovlev Iu.
4 09.12 (sămbătă) 15°° Donbasket 71-78 BC Gama-Sind m.Chișinau(Edilitate)
  (23-16,16-17,9-24,23-21)  
Arbitri: Lohvinskii S., Noviicuk S., Curîlev A Comisar:Cernîi V. 
Răspuns meciuri  1/8 FINALE
5 10.12 (duminică) 1600 UniAgro-Vikings 68 - 114 BC Basco  or. Chișinău(Edilitate)
  (12-31,14-18,25-22,17-43)  
Arbitri: Ahtiarov V., Stasiev D., Rizova N.
Comisar: Cernîi V.
6 10.12 (duminică) 13°° Ceadîr-Lunga 82-67 C.S.Politeh Ș.S. nr. 2, m.Ceadîr-Lunga
  (18-13,25-12,17-21,22-21)  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Dumitraș A.
Comisar: Bostan A.
7 10.12 (duminică) 15°° C.R.Căușeni 70-57 USMF or.Căușeni
  (15-14,23-15,16-14-16-14)  
Arbitri:  Maniko A., Curîlev  A.,
Comisar: Iacovlev Iu.
8 10.12 (duminică)  13°° BC Gama-Sind 76-58 Donbasket m.Chișinau
  (15-29,17-4,25-18,19-7)  
Arbitri: Stasiev D.,Talmazan A.,
Comisar: Cernîi V.
¼ FINALE
9 16.12 (sămbată) 15°° BC Basco 115-78 ȘS Speranța  m.Bălți
  (29-22,33-22,27-14,26-19)  
Arbitri: Ahtiarov Iu., Ghanea A.,Rotaru V.
Comisar: Goloskevici V.
10 16.12 (sămbată)  13°° CS Soroca Baschet 82-51 C.S.Politeh  or.Drochia
  (19-11,22-12,21-10,20-16)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Saramciuk A.
Comisar: Bondarenco N.
11 16.12 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 74-102 C.R.Căușeni or.Rîbnița 
  (17-23,27-30,12-24,18-25)  
Arbitri: Dumitraș A.,Cazak I.,Bezman Ă.
Comisar: Iacovlev Iu
12 16.12 (sâmbătă) 15°°  ȘCSTRO №2 Bender  60-83 BC Gama-Sind  or.Bender
  (10-22,14-21,22-19,14-21)  
Arbitri: Lohvinskii S.,Noviicuk S.,Curîlev A.
Comisar:  Suetin A
Răspuns meciuri 1/4 FINALE
13 17.12 (duminică) 14°° ȘS Speranța 100-119 BC Basco m.Chișinau 
    (28-30,23-33,23-26,26-30)   
   Arbitri:Bostan A.,Kozak I.,Bezman Ă  Comisar:Cernîi V.
14 17.12 (duminică) 13°°  C.S.Politeh 58-79 C.S. Soroca Baschet  m.Chișinau(Asem)
    (17-19,15-24,12-20,14-37)   
 

  Arbitri:Stasiev D.,Ahtiarov Iu.,Lohvinskii S. Comisar: Bondarenco N.
15 17.12 (duminică) 14°° C.R.Căușeni 100-77 BC Rîbnița m.Căușeni 
     (32-21,19-11,25-16,24-29)  
   Arbitri:Rotaru V.,Dumitraș A., Saramcuk A.  Comisar:Suetin A.
16 17.12 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 113-50 ȘCSTRO №2 Bender  m.Cahul 
     (28-8,25-9,23-16,37-17)  
  Arbitri:Maniko N.,Curîlev A.,Noviicuk S.  Comisar:Iacovlev Iu. 
    1/2 FINALE  
17  22.12(vineri) 17°°  BC BASCO vs C.S.Soroca-Baschet  m.Bălți 
  (27-16,25-21,30-14,26-9)  
Arbitri: Stasiev D.,Dumitraș A.,Rizova N.
Comisar: Golokevici V.
18 22.12(vineri)  18°°  C.R.Căușeni 76-84 BC Gama-Sind   m.Chișinau CS ASEM
  (27-21,21-12,15-20,21-23)  
Arbitri: Bostan A.,Ahtiarov V.,Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N.
FINALA
19  23.12(sămbată)  1730 BC BASCO 60-61 BC GAMA-SIND  com.Corescu,mun.Chișinau 
  (14-14,17-12,19-11,10-24)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Iacovlev Iu.

Miercuri, 22 Noiembrie 2017 17:12

Echipa - Divizia Națională - Basco

Scris de

B.C. "BASCO"

logo basko

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 1 Bălți

                                                                   Adresa: м.Bălți, str. Sadoveanu 54

Miercuri, 22 Noiembrie 2017 16:45

Echipa - Divizia A - BC "Ceadîr-Lunga"

Scris de

BC "CEADÎR-LUNGA "

лого баскет 200х200

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 2 Ceadîr-Lunga

                                                                   Adresa: м. Ceadir-Lunga, str. Proezdnaia 3a

 

 

 CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

BC Basco

(or. Bălți)

logo fbrm new clipped rev 1 78-68  106 : 61 114 - 67  89:41
8 16    
 100 - 75
 82-73
92-88   112-30
2

BC "Gama-Sind"

(or. Cahul)

   68-78  logo fbrm new clipped rev 1 80:49
96 :59
7
10    
75- 100   85-86  76-130  108-59
3

BC Rîbnița

(or. Rîbnița)

61:106  49:80 logo fbrm new clipped rev 1 101-118  83:61 8 12    
73-82   86-85  101-83
 103 - 68
4

ȘS Speranța

(mun. Chișinău) 

67 - 114   59:96  118-101
logo fbrm new clipped rev 1 101-82  8 13    
 88-92  130-76  83-101 70 - 55
5

BC USMF

(mun. Chișinău) 

41:89   61:83  82-101 logo fbrm new clipped rev 1 7 7    
30-112  59-108 68 - 103   55-70

 

 

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locația
I Tur
1 12.11.2017 (duminică) 14°° BC USMF 61:83 BC Rîbnița   CS USMF, mun. Chișinău
  (24:25, 13:19, 18:21, 6:18)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V., Dumitraș A. Comisar: Akerman P.
II Tur
3 18.11.2017 (sâmbătă) 13°°
BC Rîbnița 49:80 BC Gama-Sind Ș.S. nr. 2, or. Rîbnița
  (18:28, 7:16, 9:18, 15:18)  
Arbitri:Ahtiarov V., Stasiev D., Dumitraș A.
Comisar: Goloskevici V.
4 19.11.2017 (duminică) 14°° BC USMF 41:89 BC Basco CS USMF, mun. Chișinău
  (12:26, 12:19, 10:23, 7:21)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Talmazan A. Comisar: Akerman P.
III Tur
5 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° BC Basco  106-61 BC Rîbnița     Lic. M.Eminescu, or. Bălți
  (26-14, 30-18, 25-16, 25-13)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiyarov V., Ghanea I.
Comisar: Goloschevici V.
6 25.11.2017 (sâmbătă) 13°°  BC Gama-Sind 96-59 ȘS Speranța Ș.S. nr. 1, mun. Cahul
  (31-15, 24-20, 14-10, 27-14)  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Kazak Iu.
Comisar: Bondarenko N.
IV Tur
7 03.12.2017 (duminică)
13°° BC Gama-Sind 68-78 BC Basco Ș.S nr1, mun.Cahul
  (16-15,20-26,19-11,13-25)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov Iu.,Talmazan A. Comisar: Goloskevici V.
8 03.12.2017 (duminică)
13°°  USMF 82-101 ȘS Speranța  mun. Chișinău
  (21-25,15-28,21-23,25-25)  
Arbitri: Dumitraș A., Rizova N.,Rotaru V. Comisar:Bondarenko N.
V Tur
9 10.12.2017 (duminică) 14°° ȘS Speranța 118-101 BC Rîbnița  Ș.S. Speranța
  (25-24,35-27,33-27,25-25)  
Arbitri: Ghanea I, Dical O Comisar: 
10 14.01.2018 (duminică) 13°° BC Basco 114-67 ȘS Speranța ȘS Bălți
 
(32-16,33-20,21-10,28-21)  
Arbitri: Dumitraș A., Boghinskaia A.,Ganea I. Comisar: Dumitraș V
11 13.01 (sămbătă)
13°° BC Gama-Sind vs USMF ȘS Cahul
  (jocul esre amînat la 24.02.18,ora 1300)  
Arbitri: Comisar:

 

 

A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
12 20.01.2018 (sâmbătă) 13°° BC Basco 100 - 75 BC Gama-Sind   sala ȘS Bălți m.Bălți
  (28-22,25-20,26-15,21-18)
 
Arbitri: Lohvinschi S.,Curîlev A., Noviicuk S. Comisar: Goloschevici V.
13 21.01.2018 (duminică) 13°° BC Rîbnița 103 - 68 USMF sala ȘS Rîbnița,or.Rîbnița
  (21-19,28-18,18-14,36-17)
 
Arbitri: Stasiev D., Saramcuk A., Bezman E.
Comisar: Goloskevici V.
VII Tur
14 27.01.2018 (sâmbătă) 13°° BC Gama-Sind 85 - 86 BC Rîbnița  sala ȘS Cahul, m. Cahul
  (16-19,24-17,18-21,15-16,12-13)  
Arbitri:  Bostan A.,Stasiev D.,Ahtiarov V. Comisar:  Suetin A.
15 28.01.2018 (duminică) 14°° ȘS Speranța 70-55 USMF sala Speranța, mun. Chișinău

(26-12,13-0,14-25,17-18)  
Arbitri: Rotaru V.,Boghinscaia A.,Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
VIII Tur
16 04.02.2018 (duminică) 13°° BC Rîbnița 73-82 BC Basco sala ȘS Rîbnița,or.Rîbnița
   (15-22,23-26,18-15,17-19)  
Arbitri: Lohvinschii S.,Noviicuk S.,Utin V. Comisar: Iacovlev Iu.
17 04.12.2018 (duminică)   14°° ȘS Speranța 130-76 BC Gama-Sind  sala Speranța,m.Chișinau
   (29-22,34-18,34-20,33-16)  
Arbitri:Bostan A., Rotaru V.,Baghinscaia A.
Comisar: Suetin A.
IX Tur
18 10.02.2018 (sâmbătă) 13°° USMF 59-108 BC Gama-Sind  sala USMF, mun. Chișinău
  (17-20,13-31,16-28,13-29)  
Arbitri:  Stasiev D., Ahtiarov V.,Curîlev A. Comisar:  Iacovlev Iu.
19 11.02.2018 (duminică) 14°° ȘS Speranța 88-92 BC Basco  sala Speranța, m. Chișinău

(29-21,24-22,19-26,16-23)  
Arbitri: Rotaru V, Talmazan A.,Boghinschaia A
Comisar: 
X Tur
20 17.02.2018 (sămbătă) 13°° BC Basco 112-30 USMF
sala ȘS m.Bălți
   (36-9,33-2,24-7,19-12)  
Arbitri: Boghinskaia A.,Saramcik A., Ghanea I. Comisar: Goloschevici V
21 18.02.2018 (duminică)   13°° BC Rîbnița 101-83 ȘS Speranța  sala ȘS or.Rîbnița
   (16-13,23-24,25-22,37-24)  
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A., Saramcuk A.
Comisar: Saramcuk G.

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM