Сomponența echipei naționale

NUMĂR NUME , PRENUME ÎNĂLȚIMEA  AMPLUA
4 Victoria Vacaru 169 small forward
5 Alexsandra Golovatîi 163 shooting guard
6 Elena Gîncu 164 shooting forward
7 Veronica Dolința 165 shooting guard
8 Natalia Prisacari 184 power forward
9 Maria Țîmbalari 185 center
10 Anastasia Goncearuc 173 power forward
11 Capitolina Rusu 188 center
13 Victoria Lavric 170 small forward
14 Tatiana Cecoi 177 power forward

 

European Championships U18

(2017)

 

 

U18F

Data meciului Echipa adversă Scorul meciului
08/12/2017 Albania 101 - 61
08/11/2017 Georgia 66 - 30
08/09/2017 FYR Macedonia 124 - 47
08/08/2017 Ukraine 101 - 55
08/06/2017 Ireland 116 - 25
08/05/2017 United Kingdom 148 - 28
08/04/2017 Slovakia 157 - 21
Joi, 23 Noiembrie 2017 12:58

Echipa - Divizia A - ȘS RÎȘCANI

Scris de

ȘS RÎȘCANI

logo rîșcani

 

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS RÎȘCANI

                                                                   Adresa: or.Rîșcani,str.Lacurilor 5

   

1/8       1/4       1/2       Finala  
                           
BC Basco

132-45 

    Speranța  100-119
               
UniAgro-Vikings  68-114      BC BASCO 115-78                 
                 BC BASCO 108         
                 CS Soroca-Baschet  60        
C.S.Politeh  82 - 64     CS Soroca-Baschet  82-51                
BC Ceadîr-Lunga  82 - 67      C.S.Politeh  58-79                
                        BC BASCO

60 

                       

 BC    GAMA-SIND

61

USMF  55 - 73     BC Rîbnița  74-102                
C.R. Căușeni  70 - 57      C.R. Căușeni  100-77                
                 C.R.Căușeni  76        
                 BC Gama-Sind  84        
Donbasket  71 - 78     ȘSRTRO-2 Bender  60-83                
BC Gama-Sind  76 - 58      BC Gama-Sind  113-50                

 

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
1/8 Finale
1 07.12(joi) 19°° BC Basco 132-45 UniAgro-Vikings  m.Chișinau(Asem)
  (29-14,41-11,27-12,35-8)  
Arbitri: Rotaru A, Rizova N.,Talmazan A. Comisar: Bostan A.
2 09.12 (sâmbătă) 14°° C.S.Politeh 82-64 Ceadîr-Lunga m.Chișinau
  (14-15, 18-19, 30-11, 20-19)  
Arbitri: Ahtiarov V.,Talmazan A.,Dumitraș Al. Comisar: Suetin An.
3 09.12 (sămbătă) 1330 USMF 55-73 C.R.Căușeni m.Chișinau 
  (10-25,12-13,13-20,20-15)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Rotaru V. Comisar: Iacovlev Iu.
4 09.12 (sămbătă) 15°° Donbasket 71-78 BC Gama-Sind m.Chișinau(Edilitate)
  (23-16,16-17,9-24,23-21)  
Arbitri: Lohvinskii S., Noviicuk S., Curîlev A Comisar:Cernîi V. 
Răspuns meciuri  1/8 FINALE
5 10.12 (duminică) 1600 UniAgro-Vikings 68 - 114 BC Basco  or. Chișinău(Edilitate)
  (12-31,14-18,25-22,17-43)  
Arbitri: Ahtiarov V., Stasiev D., Rizova N.
Comisar: Cernîi V.
6 10.12 (duminică) 13°° Ceadîr-Lunga 82-67 C.S.Politeh Ș.S. nr. 2, m.Ceadîr-Lunga
  (18-13,25-12,17-21,22-21)  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Dumitraș A.
Comisar: Bostan A.
7 10.12 (duminică) 15°° C.R.Căușeni 70-57 USMF or.Căușeni
  (15-14,23-15,16-14-16-14)  
Arbitri:  Maniko A., Curîlev  A.,
Comisar: Iacovlev Iu.
8 10.12 (duminică)  13°° BC Gama-Sind 76-58 Donbasket m.Chișinau
  (15-29,17-4,25-18,19-7)  
Arbitri: Stasiev D.,Talmazan A.,
Comisar: Cernîi V.
¼ FINALE
9 16.12 (sămbată) 15°° BC Basco 115-78 ȘS Speranța  m.Bălți
  (29-22,33-22,27-14,26-19)  
Arbitri: Ahtiarov Iu., Ghanea A.,Rotaru V.
Comisar: Goloskevici V.
10 16.12 (sămbată)  13°° CS Soroca Baschet 82-51 C.S.Politeh  or.Drochia
  (19-11,22-12,21-10,20-16)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Saramciuk A.
Comisar: Bondarenco N.
11 16.12 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 74-102 C.R.Căușeni or.Rîbnița 
  (17-23,27-30,12-24,18-25)  
Arbitri: Dumitraș A.,Cazak I.,Bezman Ă.
Comisar: Iacovlev Iu
12 16.12 (sâmbătă) 15°°  ȘCSTRO №2 Bender  60-83 BC Gama-Sind  or.Bender
  (10-22,14-21,22-19,14-21)  
Arbitri: Lohvinskii S.,Noviicuk S.,Curîlev A.
Comisar:  Suetin A
Răspuns meciuri 1/4 FINALE
13 17.12 (duminică) 14°° ȘS Speranța 100-119 BC Basco m.Chișinau 
    (28-30,23-33,23-26,26-30)   
   Arbitri:Bostan A.,Kozak I.,Bezman Ă  Comisar:Cernîi V.
14 17.12 (duminică) 13°°  C.S.Politeh 58-79 C.S. Soroca Baschet  m.Chișinau(Asem)
    (17-19,15-24,12-20,14-37)   
 

  Arbitri:Stasiev D.,Ahtiarov Iu.,Lohvinskii S. Comisar: Bondarenco N.
15 17.12 (duminică) 14°° C.R.Căușeni 100-77 BC Rîbnița m.Căușeni 
     (32-21,19-11,25-16,24-29)  
   Arbitri:Rotaru V.,Dumitraș A., Saramcuk A.  Comisar:Suetin A.
16 17.12 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 113-50 ȘCSTRO №2 Bender  m.Cahul 
     (28-8,25-9,23-16,37-17)  
  Arbitri:Maniko N.,Curîlev A.,Noviicuk S.  Comisar:Iacovlev Iu. 
    1/2 FINALE  
17  22.12(vineri) 17°°  BC BASCO vs C.S.Soroca-Baschet  m.Bălți 
  (27-16,25-21,30-14,26-9)  
Arbitri: Stasiev D.,Dumitraș A.,Rizova N.
Comisar: Golokevici V.
18 22.12(vineri)  18°°  C.R.Căușeni 76-84 BC Gama-Sind   m.Chișinau CS ASEM
  (27-21,21-12,15-20,21-23)  
Arbitri: Bostan A.,Ahtiarov V.,Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N.
FINALA
19  23.12(sămbată)  1730 BC BASCO 60-61 BC GAMA-SIND  com.Corescu,mun.Chișinau 
  (14-14,17-12,19-11,10-24)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Iacovlev Iu.

Miercuri, 22 Noiembrie 2017 17:12

Echipa - Divizia Națională - Basco

Scris de

B.C. "BASCO"

logo basko

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 1 Bălți

                                                                   Adresa: м.Bălți, str. Sadoveanu 54

Miercuri, 22 Noiembrie 2017 16:45

Echipa - Divizia A - BC "Ceadîr-Lunga"

Scris de

BC "CEADÎR-LUNGA "

лого баскет 200х200

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 2 Ceadîr-Lunga

                                                                   Adresa: м. Ceadir-Lunga, str. Proezdnaia 3a

Transparent Gold Silver B2018 2

                                                                                                                   5766

 

PLAYOFF, PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

FINALA MARE

(pănă la trei victorii)

1 21.04.2018 (sâmbătă) 1530 BC BASCO 106-58 BC GAMA-SIND sala lic.M Eminescu Bălți
  (32-11,25-18,29-17,20-12)
 
Arbitri: Bostan A.,Maniko N.,Utin V.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 28.04.2018 (sâmbătă) 13°° BC BASCO  92-70 BC GAMA-SIND  sala lic M.Eminescu Bălți
  (25-16,15-19,26-16,26-19)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Rotaru V.,Utin V.
Comisar: Goloschevici V.
3 05.05.2018 (sămbătă) 13°° BC GAMA-SIND 62-74 BC BASCO sala ȘS mun.Cahul
  (24-21,15-21,17-18,6-14)  
Arbitri:Lohvinskii S., Noviicuk S., Utin V. Comisar: Iacovlev Iu. 
Nr. Data Ora Echipele Locul

FINALA MICA

(pănă la trei victorii)

1 22.04.2018 (duminică) 1430 ȘS SPERANȚA  75-87 BC RÎBNIȚA sala CS Speranța m.Chișinau
  (21-20,20-30,19-11,15-26)
 
Arbitri: Bostan A.,Boghinskaia A.,Dumitraș A
Comisar: Akkerman P.
2 29.04.2018 (duminică) 14°° ȘS SPERANȚA 98-108 BC RÎBNIȚA  sala CS Speranța m.Chișinau
  (23-25,18-22,40-31,17-30)
 
Arbitri: Stasiev D.,Rotaru V.,Boghinskaia A.
Comisar: Akkerman P.
3 06.05.2018 (duminică) 13°° BC RÎBNIȚA 90-58 ȘS SPERANȚA sala ȘS or.Rîbnița
  (20-24,28-14,21-11,21-9)  
Arbitri: Comisar: 

1/2 FINALE 

(pănă la trei victorii)

primul joc

21  04.03.2018 (duminică) 13°°  BC BASCO  94:66   BС RÎBNIȚA Lic. M.Eminescu, or. Bălți
  (23:9, 26:18, 29:10, 16:29)  
Arbitri: Comisar:
22 04.03.2018 (duminică)
14°° ȘS SPERANȚA  85:86  BC GAMA-SIND CS Speranța, mun. Chișinău
  (34:29, 16:21, 12:25, 23:11)  
Arbitri: Comisar:
al doilea joc 
23 11.03.2018(duminică)   1300 BC BASCO  91-74   BС RÎBNIȚA Lic. M.Eminescu, or. Bălți
  (24-22,24-18,25-15,18-19 )  
Arbitri:Rotaru V.,Boghinskaia A.,Dumitraș A. Comisar:Bondarenco N.
24 11.03.2018 (duminică)
14°° ȘS SPERANȚA  84-81  BC GAMA-SIND CS Speranța, mun. Chișinău
  (14-27,32-20,15-23,23-11 )  
Arbitri: Comisar:

 

al treilea joc 
25 17.03.2018(sămbătă)   1300 BC GAMA-SIND  102-87   ȘS SPERANȚA sala ȘS №1 m. Cahul
  (26-10,25-23,28-24,23-30 )  
Arbitri:Lohvinskii S., Noviicuk S., Utin V. Comisar:Iacovlev Iu.
26 18.03.2018 (duminică)
13°° BC RÎBNIȚA  62-83  BC BASCO sala ȘS №2 or. Rîbnița
  (16-20,11-16,17-24,18-23 )  
Arbitri:Bostan A, Noviicuk S., Maniko N. Comisar:Lohvinskii S.
4 joc 
25 24.03.2018(sămbătă)   1300 BC GAMA-SIND  113-86   ȘS SPERANȚA sala ȘS №1 m. Cahul
  (29-16,27-14,30-30,27-26 )  
Arbitri:Stasiev D., Ahtiarov V., Dumitraș A Comisar:Bondarenco N

 

 

 

 CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

BC Basco

(or. Bălți)

logo fbrm new clipped rev 1 78-68  106 : 61 114 - 67  89:41
8 16 773-503 
 100 - 75
 82-73
92-88   112-30
2

BC "Gama-Sind"

(or. Cahul)

   68-78  logo fbrm new clipped rev 1 80:49
96 :59
109-65  8
12  697-626 III 
75- 100   85-86  76-130  108-59
3

BC Rîbnița

(or. Rîbnița)

61:106  49:80 logo fbrm new clipped rev 1 101-118  83:61 8 12  657-683 IV 
73-82   86-85  101-83
 103 - 68
4

ȘS Speranța

(mun. Chișinău) 

67 - 114   59:96  118-101
logo fbrm new clipped rev 1 101-82  8 13 716-717   II
 88-92  130-76  83-101 70 - 55
5

BC USMF

(mun. Chișinău) 

41:89  65-109 61:83  82-101 logo fbrm new clipped rev 1 8 8  461-775  V
30-112  59-108 68 - 103   55-70

 

PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locația
I Tur
1 12.11.2017 (duminică) 14°° BC USMF 61:83 BC Rîbnița   CS USMF, mun. Chișinău
  (24:25, 13:19, 18:21, 6:18)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V., Dumitraș A. Comisar: Akerman P.
II Tur
3 18.11.2017 (sâmbătă) 13°°
BC Rîbnița 49:80 BC Gama-Sind Ș.S. nr. 2, or. Rîbnița
  (18:28, 7:16, 9:18, 15:18)  
Arbitri:Ahtiarov V., Stasiev D., Dumitraș A.
Comisar: Goloskevici V.
4 19.11.2017 (duminică) 14°° BC USMF 41:89 BC Basco CS USMF, mun. Chișinău
  (12:26, 12:19, 10:23, 7:21)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Talmazan A. Comisar: Akerman P.
III Tur
5 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° BC Basco  106-61 BC Rîbnița     Lic. M.Eminescu, or. Bălți
  (26-14, 30-18, 25-16, 25-13)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiyarov V., Ghanea I.
Comisar: Goloschevici V.
6 25.11.2017 (sâmbătă) 13°°  BC Gama-Sind 96-59 ȘS Speranța Ș.S. nr. 1, mun. Cahul
  (31-15, 24-20, 14-10, 27-14)  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Kazak Iu.
Comisar: Bondarenko N.
IV Tur
7 03.12.2017 (duminică)
13°° BC Gama-Sind 68-78 BC Basco Ș.S nr1, mun.Cahul
  (16-15,20-26,19-11,13-25)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov Iu.,Talmazan A. Comisar: Goloskevici V.
8 03.12.2017 (duminică)
13°°  USMF 82-101 ȘS Speranța  mun. Chișinău
  (21-25,15-28,21-23,25-25)  
Arbitri: Dumitraș A., Rizova N.,Rotaru V. Comisar:Bondarenko N.
V Tur
9 10.12.2017 (duminică) 14°° ȘS Speranța 118-101 BC Rîbnița  Ș.S. Speranța
  (25-24,35-27,33-27,25-25)  
Arbitri: Ghanea I, Dical O Comisar: 
10 14.01.2018 (duminică) 13°° BC Basco 114-67 ȘS Speranța ȘS Bălți
 
(32-16,33-20,21-10,28-21)  
Arbitri: Dumitraș A., Boghinskaia A.,Ganea I. Comisar: Dumitraș V
11 24.02 (sămbătă)
13°° BC Gama-Sind 109-65 USMF sala ȘS Cahul
  (29-21,29-13,29-15,22-16)
 
Arbitri:Noviicuk S,Lohvinskii S,Maniko N. Comisar:Iacovlev Iu.

 

 

A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
12 20.01.2018 (sâmbătă) 13°° BC Basco 100 - 75 BC Gama-Sind   sala ȘS Bălți m.Bălți
  (28-22,25-20,26-15,21-18)
 
Arbitri: Lohvinschi S.,Curîlev A., Noviicuk S. Comisar: Goloschevici V.
13 21.01.2018 (duminică) 13°° BC Rîbnița 103 - 68 USMF sala ȘS Rîbnița,or.Rîbnița
  (21-19,28-18,18-14,36-17)
 
Arbitri: Stasiev D., Saramcuk A., Bezman E.
Comisar: Goloskevici V.
VII Tur
14 27.01.2018 (sâmbătă) 13°° BC Gama-Sind 85 - 86 BC Rîbnița  sala ȘS Cahul, m. Cahul
  (16-19,24-17,18-21,15-16,12-13)  
Arbitri:  Bostan A.,Stasiev D.,Ahtiarov V. Comisar:  Suetin A.
15 28.01.2018 (duminică) 14°° ȘS Speranța 70-55 USMF sala Speranța, mun. Chișinău

(26-12,13-0,14-25,17-18)  
Arbitri: Rotaru V.,Boghinscaia A.,Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
VIII Tur
16 04.02.2018 (duminică) 13°° BC Rîbnița 73-82 BC Basco sala ȘS Rîbnița,or.Rîbnița
   (15-22,23-26,18-15,17-19)  
Arbitri: Lohvinschii S.,Noviicuk S.,Utin V. Comisar: Iacovlev Iu.
17 04.12.2018 (duminică)   14°° ȘS Speranța 130-76 BC Gama-Sind  sala Speranța,m.Chișinau
   (29-22,34-18,34-20,33-16)  
Arbitri:Bostan A., Rotaru V.,Baghinscaia A.
Comisar: Suetin A.
IX Tur
18 10.02.2018 (sâmbătă) 13°° USMF 59-108 BC Gama-Sind  sala USMF, mun. Chișinău
  (17-20,13-31,16-28,13-29)  
Arbitri:  Stasiev D., Ahtiarov V.,Curîlev A. Comisar:  Iacovlev Iu.
19 11.02.2018 (duminică) 14°° ȘS Speranța 88-92 BC Basco  sala Speranța, m. Chișinău

(29-21,24-22,19-26,16-23)  
Arbitri: Rotaru V, Talmazan A.,Boghinschaia A
Comisar: 
X Tur
20 17.02.2018 (sămbătă) 13°° BC Basco 112-30 USMF
sala ȘS m.Bălți
   (36-9,33-2,24-7,19-12)  
Arbitri: Boghinskaia A.,Saramcik A., Ghanea I. Comisar: Goloschevici V
21 18.02.2018 (duminică)   13°° BC Rîbnița 101-83 ȘS Speranța  sala ȘS or.Rîbnița
   (16-13,23-24,25-22,37-24)  
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A., Saramcuk A.
Comisar: Saramcuk G.

 88

2018 6

358

 

FINAL MARE

(pănă la trei victorii)

1     31.03.2018 (sămbătă) 14°° BC Sîngerei 84-72 CS Politex  sala CS Speranța m.Chișinau
  (21-17,18-15,23-23,22-17)
 
Arbitri: Bostan A.,Rotaru V., Baghinscaia A. Comisar: Bondarenco N.
2 21.04.2018 (sâmbătă) 14°° BC Sîngerei 65-56 CS Politex sala CS Speranța m.Chișinau 
  (18-11,14-14,16-21,17-10)
 
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V., Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
3 05.05.2018 (sâmbătă) 13°° CS Politex 73-63 BC Sîngerei  sala CS Politex m.Chișinau
  (19-21,21-12,19-12,14-18)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V.   Comisar: 

 

4       12.05.2018 (sămbătă)               
13°°               CS Politex 51-53 BC Sîngerei           

     sala CS Politex m.Chișinau                

  (15-15,8-16,14-14,14-8)  
Arbitri: Bostan A.,Stasiev D., Ahtiarov V. Comisar: Akerman P

 

 

1/2 FINALE 

(pânâ la doi victorii)

primul joc

23  18.03.2018 (duminică) 11°°  BC Sîngerei 20-0  ȘS Caușeni sala CS ASEM, mun. Chișinău
  (--------- )  
Arbitri:Talmazan A.,Curîlev A. Comisar:Bondarenco N
24 17.03.2018(sămbătă)  13oo  CS Politeh  63-50  ASEM sala UTM mun.Chișinău 
  (12-12,18-17,17-4,16-17 )  
Arbitri:Rotaru V.,Talmazan A. Comisar:
al doilea joc 
25 24.03.2018(sâmbătă  12oo ȘS Caușeni 53-86 BC Sîngerei sala ȘS Caușeni, or. Caușeni
  (13-33,12-9,12-27,16-16 )  
Arbitri:Curîlev A.,Lohvinsckii S. Comisar:
26 24.03.2018(sămbătă)  13oo  ASEM  52-74  CS Politeh   sala CS Asem,mun.Chișinau 
  (12-23,17-11,14-11,9-19 )  
Arbitri:Bezman Ă.,Saramciuk A. Comisar:Akerman P

                                                                                                            CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 M P G L
1

ASEM

(mun.Chișinau)

logo fbrm new clipped rev 1 101-21  60-88 62-61 12 17 741-713  3
 57-29
40-70 
48-74 
 85-30 47-55 
 52-59
 78-63  50-77  61-86
2

ȘS Căușeni

(or. Căușeni)

   21-101 logo fbrm new clipped rev 1 38-86
39-89
12
12 395-1061  4
29-57 25-108  30-108 
 30-85  22-69  35 - 90
63-78   28-79 35-111 
3

BC Sîngerei

(or. Sîngerei)

88-60 86-38 logo fbrm new clipped rev 1 67-50  12 23 926-558  1
70-40 108-25  71-68 
 55-47  69-22  42-61
77-50   79-28  114-69
4

CS Politeh

(mun. Chișinău) 

61-62  89-39  50-67
logo fbrm new clipped rev 1 12 20  926-656 2
74-48  108-30  68-71
 59-52
 90-35  61-42
86- 61 111-35  69-114 

 

 PROGRAMUL MECIURILOR

PRIMA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 11.11.2017 (sâmbătă) 11°° ASEM  62 : 61  CS Politex CS ASEM, mun. Chișinău
  (14:17, 19:19, 15:11, 14:14 )
 
Arbitri: Rizova N., Bostan A. Comisar:  Akerman P
2 11.11.2017 (sâmbătă) 13°°

BC Sîngerei  86 : 38  ȘS Caușeni

CS ASEM, mun. Chișinău
  (26:6, 25:8, 15:16, 20:8)
 
Arbitri: Rizova N., Noviicuk S.
Comisar: Akerman P.
II Tur
3 18.11.2017 (sâmbătă) 14°° ȘS Caușeni 39:89 CS Politex CS Caușeni, or. Caușeni
  (12-16, 8-28,  10-22, 9-23 )  
Arbitri: Kurilev , Lohvinskii S  Comisar:  Yakovlev I
4 19.12.2017 (duminică) 11°° ASEM 60:88 BC Sîngerei CS ASEM, mun. Chișinău

(12-24, 12-23, 10-18, 26-23)  
Arbitri:Ahtiarov V, Rotaru V
Comisar:Bondarenko N.
III Tur
5 25.11.2017 (sâmbătă) 12°° CS Politex 50-67 BC Sîngerei
CS UTM, mun. Chișinău
   (13-12, 15-19,10-19,12-17 )  
Arbitri: Bostan A., Saramciuk A. Comisar: Suetin A.
6 26.11.2017 (duminică) 11°° ASEM 101-21 ȘS Caușeni CS ASEM, mun. Chișinău
   (30-5, 14-4, 31-4, 26-8)  
Arbitri:Rotaru V., Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N

 

A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
IV Tur
7 02.12.2017 (sâmbătă) 12°° CS Politex 74-48 ASEM   CS UTM, mun. Chișinău
  (16-7,25-11,21-11,21-20)
 
Arbitri: Rizova N, Rotaru V. Comisar:  Akerman P.
8 02.12.2017 (sâmbătă) 12°°

ȘS Caușeni 25-108 BC Sîngerei

CS Caușeni, or. Caușeni
  (5-24,2-53,10-23,8-8)
 
Arbitri: Lohvinskii V., Maniko A.
Comisar: Iakovlev Iu.
V Tur
9 09.12.2017 (sâmbătă) 12°° CS Politex 108-30 ȘS Caușeni  CS UTM, mun. Chișinău
  (24-12,32-4,28-8,26-6)  
Arbitri:Ahtiarov V.,Talmazan A.   Comisar:  Bondarenco N.
10 09.12.2017 (sâmbătă) 13°° BC Sîngerei 70-40 ASEM  CS Speranța, mun. Chișinău

(15-9,18-8,25-12,12-11)  
Arbitri: Ghanea A.,Cozak I.
Comisar: Bostan A.
VI Tur
11 17.12.2017 (duminică) 11°° BC Sîngerei 71-68 CS Politex
CS ASEM, mun. Chișinău 
   (28-16,7-19,17-14,19-19)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V. Comisar: Akerman P.
12 16.12.2017 (sâmbătă)   12°° ȘS Caușeni 29-57 ASEM  or. Caușeni 
   (10-11,4-23,5-6,10-17)  
Arbitri:Maniko N., Noviicuk S.
Comisar: Lohvinskii S.

 

A TREIA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VII Tur
13 27.01.2018 (sâmbătă) 12°° CS Politex 59 - 52 ASEM   sala CS UTM m.Chișinau
  (15-15,20-13,10-12,14-12)
 
Arbitri: Talmazan A., Boghinscaia  A. Comisar:  Bondarenco N.
14 27.01.2018 (sâmbătă) 13°° BC Sîngerei 69 -22  ȘS Caușeni sala ȘS Speranța m.Chișinau 
  (18-6,25-8,12-2,14-6)
 
Arbitri: Boghinscaia A.,Noviicuk S.
Comisar: Akerman P 
VIII Tur
15 03.02.2018 (sâmbătă) 12°° ȘS Caușeni 35-90 CS Politex   sala ȘS Caușeni
  (10-19,14-26,7-17,4-28)  
Arbitri:  Curîlev A, Lohvinschii Iu. Comisar: Iacovlev Iu.
16 03.02.2018 (sămbătă) 13°°  ASEM 47-55 BC Sîngerei sala CS ASEM m.Chișinau 

(10-17,4-17,8-9,25-12)  
Arbitri: Bostan A., Stasiev D.
Comisar: Bondarenco N.
IX Tur
17 10.02.2018 (sămbătă) 13°°  BC Sîngerei 42-61 CS Politex
sala CS Speranța m.Chișinau 
   (19-7,10-18,4-15,9-21)  
Arbitri: Comisar:Akerman P.
18 10.02.2018 (sămbătă)   11°° ASEM 85-30 ȘS Caușeni   sala CS Asem m.Chișinau
   (22-6,23-11,16-17,23-7)  
Arbitri:Talmazan A., Boghinscaia A.
Comisar: Suetin A.

                                                                                      A PATRA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
X Tur
19 18.02.2018 (duminică) 11°° ASEM 61-86 CS Politex  sala CS ASEM m.Chișinau
  (12-18,15-21,18-25,16-22)
 
Arbitri: Stasiev D., Bostan A. Comisar: Bondarenco N.
20 17.02.2018 (sâmbătă) 12°° ȘS Caușeni 28-79 BC Sîngerei sala ȘS Caușeni 
  (7-21,4-23,4-17,13-18)
 
Arbitri: Maniko N.,Curîlev A.
Comisar: Iacovlev Iu
XI Tur
21 24.02.2018 (sâmbătă) 13°° CS Politex 111-35 ȘS Căușeni   sala CS Politex m.Chișinau
  (23-9,26-6,32-12,32-8)  
Arbitri:  Bostan A,Rotaru V. Comisar: 
22 24.02.2018 (sămbătă) 13°°  BC Sîngerei 77-50 ASEM sala ȘS Speranța m.Chișinau 

(17-9,24-12,18-9,18-20)  
Arbitri: Boghinskaia A, Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N.
XII Tur
23 03.03.2018 (sămbătă) 13°°  CS Politex 69-114 BC Sîngerei
sala CS Politex m.Chișinau 
   (...)  
Arbitri: Comisar:
24 03.03.2018 (sămbătă)   14°° ȘS Caușeni  63-78 ASEM  sala ȘS Caușeni
   (15-24,12-12,12-20,24-22)  
Arbitri:Curîlev A,Noviicuk S.
Comisar:

 

 

 

 

 

 

 

 

456

255525515

 4412

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-2

(pănă la trei victorii)

1 22.04.2018 (duminică) 13°° CR Căușeni 60-44 ȘCSTRO №2 Bender sala ȘS Căușeni
  (22-10,14-4,14-16,10-14)
 
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V., Noviicuk S.
Comisar: Iacovlev Iu.
2 29.04.2018 (duminică) 13°° CR Căușeni  71-69 ȘCSTRO №2 Bender  sala ȘS Căușeni
  (20-17,18-16,23-15,10-21)
 
Arbitri: Maniko N., Utin V., Noviicuk S.
Comisar: Iacovlev Iu.
3 06.05.2018 (duminică) 13°° ȘCSTRO №2 Bender 72-67 CR Căușeni sala ȘCSTRO №2 or.Bender
  (18-20,23-17,15-13,16-17)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D., Ahtiarov V. Comisar:  Lohvinskii S.
4 13.05.2018 (duminica) 1300 ȘCSTRO №2 Bender 60-74 CR Căușeni sala lic A.Mateevici, or.Dondiușeni

(15-22,15-19,13-19,17-14)  
Arbitri: Bostan A.,Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Lohvinskii S.

123

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 3-4

(pănă la trei victorii)

1 21.04.2018 (sâmbătă) 1730 ȘS №1Bălți 65-81  Donbasket sala lic M.Eminescu Bălți
  (12-20,14-18,30-28,09-21)
 
Arbitri: 
Comisar: 
2 28.04.2018 (sâmbătă) 15°° ȘS №1Bălți 53-97 Donbasket  sala lic M.Eminescu Bălți
  (11-29,12-27,16-19,14-22)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Rotaru V.,Utin V.
Comisar: Dumitraș V.
3 06.05.2018 (duminică) 12°° Donbasket 76-60 ȘS №1Bălți sala CS Speranța, mun.Chișinau
  (29-13,26-8,10-22,21-17)  
Arbitri:Rotaru V.,Boghinskaia A., Ganea A. Comisar:  Ceornîi V.

98458 

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 5-6

(pănă la două victorii)

1 21.04.2018 (sâmbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 104-50 Admirals sala P.Culturii m.Soroca
  (26-15,34-11,14-17,30-7)
 
Arbitri: Saramciuk A., Bezman Ă.
Comisar: Saramciuk G.
2 28.04.2018 (sâmbătă) 14°° Admirals 78-83 CS Soroca-Baschet  sala CS Edilitate m.Chișinau
  (13-22,15-11,26-21,24-29)
 
Arbitri:Stasiev D.,Dumitraș A. 
Comisar: Suetin A.

3468 

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 7-8

(pănă la două victorii)

1 22.04.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings 88-90 BC Ceadîr-Lunga sala CS Edilitate m.Chișinau
  (25-29,29-26,14-15,20-20)
 
Arbitri: Lohvinskii S., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N.
2 28.04.2018 (sămbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 101-74 UniAgro-Vikings  sala ȘS Ceadîr-Lunga
  (27-18,19-19,24-16,31-21)
 
Arbitri: Maniko N., Lohvinskii S.
Comisar: Iacovlev Iu.

 

25552551465586

A DOUA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-4

(pănă la două victorii)

1 17.03.2018 (sâmbătă) 15°° CR Căușeni 64-49 Donbasket sala ȘS Căușeni
  (20-12,11-14,15-8,18-15)
 
Arbitri: Curîlev A.,Maniko N.,Bostan A.
Comisar: Suetin A.
2 17.03.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS №1Bălți 60-76 ȘCSTRO №2 Bender  sala lic M.Eminescu Bălți
  (16-20,11-19,18-14,15-23)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Dumitraș A.,Ghanea I.
Comisar: Goloskevici V.
3 24.03.2018 (sămbătă) 13°° ȘCSTRO №2 Bender 85-74 ȘS №1Bălți sala ȘCSTRO №2 or.Bender
  (22-10,19-26,17-13,27-25)  
Arbitri:Bostan A.,Maniko N., Noviicuk S. Comisar: Iacovlev Iu.
4 25.03.2018 (duminica) 1400 Donbasket 68-73 CR Căușeni sala lic A.Mateevici, or.Dondiușeni

(20-21,24-13,12-18,12-21)  
Arbitri: Ahtiarov V.,Dumitraș V.,Rotaru V.
Comisar:Iacovlev Iu.
Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 5-8

(pănă la două victorii)

1 17.03.2018 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet  85-62 BC Ceadîr-Lunga sala Pal.Culturii m.Soroca
  (16-14,18-12,28-13,29-23)
 
Arbitri: Bezman Ă.,Saramciuk A.
Comisar: Dumitraș V
2 18.03.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings  61-84 Admirals  sala CS Edilitate m.Chișinau
  (16-22,11-25,20-17,14-20)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A.
Comisar: Ciornîi V
3 24.03.2018 (sămbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 65-101 CS Soroca-Baschet sala ȘS №2 m.Ceadîr-Lunga
  (15-20,11-34,19-22,20-25)  
Arbitri:Rotaru V., Boghinskaia A. Comisar: Suetin A
4 25.03.2018 (duminica) 1200 Admirals 71-92 UniAgro-Vikings sala CS Edilitate m.Chișinau

(16-22,18-25,25-20,12-25)  
Arbitri:Stasiev D.,Bostan A.
Comisar:Ciornîi V.
5   01.04.2018(duminica)   1230 UniAgro-Vikings  78-79   Admirals sala CS Edilitate m.Chișinau
  (26-14,20-24,20-14,12-22 )  
Arbitri:Stasiev D., Ahtiarov V. Comisar:Ciornîi V.

 pleioff112 1рпftyrп

PRIMA RUNDĂ

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-8

(pănă la două victorii)

Al doilea joc

10 03.03.2018 (sâmbătă) 13°° BC Ceadîr-Lunga 71-99 ȘS №2 Bălți sala ȘS m.Ceadîr-Lunga
  (13-24,14-20,18-32,26-33)
 
Arbitri: Rotaru V.,Talmazan A.
Comisar: Suetin A.
9 03.03.2018 (sâmbătă) 12°° CS Soroca-Baschet 74-76 ȘCSTRO №2 Bender  sala P.Culturii m.Soroca
  (26-24,17-14,14-22,18-16)
 
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiyarov V.
Comisar: Goloschevici V.
8 10.03.2018 (duminică) 12°° UniAgro-Vikings vs Donbasket sala C.S.Speranța, m.Chișinau
  (.......)  
Arbitri: Comisar: 
7 04.03.2018 (duminica) 1200 Admirals 68-112 C.R.Căușeni sala C.S.Edilitate, m.Chișinau

(16-30,16-21,22-35,14-26)  
Arbitri: Stasiev D, Ganea A.
Comisar:Ciornîi V
Nr. Data Ora Echipele Locul

LOCURILE 1-8

(pănă la două victorii)

Primul joc

6 24.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS №1 Bălți  103-54 BC Ceadîr-Lunga sala lic.M.Eminescu, m.Bălți
  (20-14,33-12,23-13,27-15)
 
Arbitri: Bezman Ă,Saramciuk G.
Comisar: Goloskevici V.
5 24.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘCSTRO №2Bender  75-66 CS Soroca-Baschet  sala ȘCSTRO №2 m.Bender
  (15-13,10-15,28-20,22-18)
 
Arbitri: Utin V.,Curîlev A.
Comisar: Galînin I.
4 04.02.2018 (sămbătă) 13°° Donbasket 87-57 UniAgro-Vikings sala CS Edilitate m.Chișinau
  (17-21,26-11,25-11,21-16)  
Arbitri: Comisar: 
3 25.02.2018 (duminica) 1500 C.R.Căușeni 106-73 Admirals sala ȘS or.Căușeni

(31-10,18-18,36-23,21-22)  
Arbitri: Manico N.,Lohvinskii S.
Comisar:Iacovlev Iu.

 

LOCURILE 9-10

(pînă la două victorii)

2 24.02.2018 (sâmbătă)
12°° C.S.Politex 67-93 ȘS Rîșcani sala CS UTM, mun. Chișinău
  (19-19,11-23,16-13,22-28)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V. Comisar: Akkerman P
1 03.02.2018 (sămbătă)
12°° ȘS Rîșcani 101-58 C.S.Politeh  

         sala ȘS or.Rîșcani           

 

  (30-10,22-21,25-15,24-12)  
Arbitri: Dumitraș A, Cazac I. Comisar: Saramciuc A.

 

ZONA SUD, CLASAMENTUL

Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

C.S.Politeh

(m.Chișinau)

logo fbrm new clipped rev 1 77-97  44-65  82-107  53-65 
8  9 536-672 
66-89 85 - 71  62 - 76  67-102 
2

C.R.Căușeni

(or. Căușeni)

97-77  logo fbrm new clipped rev 1 79-50 80-63   66-57 8  16  649-501 
 89-66 91-72 75-62  72-54 
3

BC Ceadîr-Lunga

(m. Ceadîr-Lunga)

65-44  50-79 logo fbrm new clipped rev 1 87-84  65-91 8  10  522-668  IV
71 - 85  72- 91  71-80  41-114 
4

UniAgro-Vikings

(m.Chișinau)

107-82  63-80 84-87  logo fbrm new clipped rev 1 86-122 8  11  617-645 III 
76 - 62  62-75 80-71  59-66
5

ȘCSTRO №2 or.Bender

(m. Bender)

65-53  57-66 91-65  122-86  logo fbrm new clipped rev 1 8 14 671-509   II
102-67   54-72  114-41 66-59 

 

ZONA NORD, CLASAMENTUL
Nr. Echipa 1 2 3 4 5 M P G L
1

ȘS nr.1 Bălți

(or. Bălți)

logo fbrm new clipped rev 1 91-95  104-66   71-66 68-75 
8  14 645-541   I
82 - 69   79-66  69-66 81-38 
2

CS Soroca-Baschet

(m. Soroca)

95-91  logo fbrm new clipped rev 1 92-66  64-82   103-42 8  13  680-612  III 
 69 - 82 103-84 66-86  88-79 
3

ȘS Rîșcani

(or. Rîșcani)

66-104  66-92 logo fbrm new clipped rev 1 63-81  73-81 8  9  570-719  V
66-79   84-103  66 - 102  86-77
4

Donbasket

(or. Dondușeni)

66-71  82-64  81-63 logo fbrm new clipped rev 1 111-49 8 14 683-498   II
 66-69 86-66 102 - 66  89-50
5

Admirals

(m.Chișinau)

 75-68
 42-103  81-73  49-111 logo fbrm new clipped rev 1 8 10   491-699 IV 
 38-81 79-88 77-86  50-89 

 

PRIMA RUNDĂ

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
I Tur
1 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket  111-49 Admirals or.Dondușeni 
  (30-6, 27-16,25-8,29-19)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
2 11.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘS №1 Bălți 104-66 ȘS Rîșcani  or.Bălți
  (27-11,21-20, 30-16, 26-19)
 
Arbitri: Ahtiarov V., Dumitraș A
Comisar: Dumitraș V.
3 12.11.2017 (duminica) 13°° BC Ceadîr-Lunga 65-44 C.S.Politeh  or.Ceadîr-Lunga
  (17-7, 12-12, 14-15, 22-10 )  
Arbitri: Rotaru V, Kozak I. Comisar:  Suetin A
4 12.11.2017 (duminica) 1300 ȘCSTRO №2 or.Bender 57-66 C.R.Căușeni or.Bender 

(12-21, 15-18, 15-18, 15-9 )  
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A
Comisar:Iakovlev Iu.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
II Tur
5 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° CS "Soroca Baschet" 95-91 ȘS №1 Bălți or.Soroca 
  (25-23, 20-23,18-27,32-18)
 
Arbitri:Talmazan A., Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N
6 18.11.2017 (sâmbătă) 13°° Donbasket 81-63 ȘS Rîșcani  or.Dondușeni
  (25-19, 23-17, 19-17, 14-10) 
 
Arbitri: Ganea A., Kozak I.
Comisar: Dumitraș V
7 18.11.2017 (sămbătă) 13°° C.R.Căușeni 79 - 50 BC Ceadîr-Lunga 
   (31-11, 12-16, 20-11, 16-12)  
    Arbitri: Kurîlev A., Lohvinsckii S Comisar:  Iakovlev Iu
8 18.11.2017 (sămbătă) 1300 UniAgro-Vikings 107-82 C.S.Politeh 
  (21-13,22-30, 36-15,28-24)   
       Arbitri:Stasiev D. Talmazan A. Comisar: Cernîi V. 

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
III Tur
9 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 77-97 C.S.Căușeni  m.Chișinau
  (15-19,19-25,17-33,26-20)
 
Arbitri: Lohvinskii S., Kurîlev A.  
Comisar: Iakovlev Iu
10 25.11.2017 (sâmbătă) 13°° ȘCSTRO №2Bender 122-86 UniAgro-Vikings m.Bender
  (32-14,21-24, 39-20, 30-28)
 
Arbitri: Kurîlev A., Maniko A.
Comisar: Iakovlev Iu
11 25.11.2017 (sămbătă) 13°° Donbasket 82-64 C.S. Soroca Baschet or.Dondușeni
  (27-14, 25-15, 20-19, 10-16)  
Arbitri:Dumitraș A., Bezman E. Comisar:  Dumitraș V.
12 26.11.2017 (duminica) 1300 Admirals 81-73 ȘS Rîșcani m.Chișinau

(19-22, 23-18,14-19,25-14)  
Arbitri: Bostan A., Ahtiarov V.
Comisar:Cernîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IV Tur
13 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° C.S.Politeh 53-65 ȘCSTRO №2Bender m.Chișinău 
  (14-17,16-9,7-18,16-21)
 
Arbitri:Rotaru V., Saramcuk A.
Comisar:Akerman P. 
14 02.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca-Baschet 92 -66 ȘS Rîșcani   m.Soroca
  (17-9,26-20,20-8,29-29) 
 
Arbitri: Dumitraș A., Kazak Iu
Comisar: Dumitraș V.
15 03.12.2017 (duminică) 11°° UniAgro-Vikings 84-87 BC Ceadîr-Lunga  m.Chișinau(Asem) 
   (17-30,18-20,27-20,22-17)  
    Arbitri: Stasiev D., Talmazan A Comisar:  Ciornîi V.
16 10.12.2017 (duminică) 1200 Admirals 75-68 ȘS №1Bălți  m.Chișinau
  (21-20,17-22,22-11,15-15)   
       Arbitri:Stasiev  D., Lohvinskii S Comisar:  Suetin A.
Nr. Data Ora Echipele Locul
V Tur
17 09.12.2017 (sâmbătă) 13°° CS Soroca Baschet  103-42 Admirals m.Soroca 
  (24-11,23-11,30-10,26-10)
 
Arbitri:Bezman E.,Saramcuk A 
Comisar: Saramcuk G.
18 16.12.2017(sâmbătă) 13°°  ȘS№1Bălți 71-66 Donbasket m.Bălți 
  (12-16,23-14,17-17,11-16,8-3)
 
Arbitri: Ahtiarov V.,Ganea A.
Comisar: Goloskevici V.
19 22.12.2017(vineri) 16°° BC Ceadîr-Lunga 65-91 ȘCSTRO№2 Bender  m.Ceadîr-Lunga
  (15-24,15-21,17-28,18-18 )  
Arbitri: Curîlev A.,Lohvinskii S. Comisar: Iacovlev Iu
20 14.01.2018 (duminica) 1300 UniAgro-Vikings 63-80 CR Căușeni or. Căușeni

( 16-20,13-24,16-12,18-24)  
Arbitri: Stasiev D., Ahtiarov V.
Comisar:Ciornî V.

 

 A DOUA RUNDĂ

Nr. Data Ora Echipele Locul
VI Tur
21 20.01.2018 (sâmbătă) 13°° C.S.Politex 85 - 71 BC Ceadir-Lunga  sala UTM m.Chișinau 
  (30-18,14-17,15-16,26-20)
 
Arbitri:Rotaru V.,Bostan A.
Comisar: Suetin A.
22 20.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 66 - 79 ȘS №1Bălți  sala ȘS or.Rîșcani
  (16-13,15-27,13-18,22-21)
 
Arbitri: Dumitraș A,Ganea I
Comisar: Saramciuk G.
23 21.01.2018 (duminica) 12°° Admirals 50 - 89 Donbasket   sala Edilitate m.Chișinau
  (11-30,7-20,20-18,12-21)  
Arbitri: Bostan A., Talmazan A. Comisar:  Cernîi V.
24 21.01.2018 (duminica) 1400  C.S.Căușeni 72 - 54 ȘCSTRO№2Bender sala ȘS or.Căușeni 

(25-14,20-11,14-20,13-9)  
Arbitri: Curîlev A., Utin V.
Comisar:Lohvinskii S.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VII Tur
25 27.01.2018 (sâmbătă) 14°° C.S.Politex 62 - 76 UniAgro-Vikings sala UTM m.Chișinau 
  (9-26,18-14,12-23,23-13)
 
Arbitri:Rotaru V., Talmazan A.
Comisar: Bondarenco N.
26 27.01.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 66 - 102  Donbasket  sala ȘS or.Rîșcani
  (21-31,10-25,15-27,20-19)
 
Arbitri: Dumitraș A., Ganea I.
Comisar: Saramcuk G.
27 27.01.2018 (sămbătă) 13°° ȘS №1Bălți 82 - 69 C.S.Soroca-Baschet  sala lic. M.Eminecu m.Bălți
  (11-13,23-16,24-18,24-22)  
Arbitri:Saramcuk A., Bezman E. Comisar: 
28 28.01.2018 (duminica) 1300  BC Ceadîr-Lunga 72 - 91 C.S.Căușeni sala ȘS m.Ceadîr-Lunga 

(29-17,10-24,10-31,23-19)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Bostan A.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
VIII Tur
29 03.02.2018 (sâmbătă) 12°° C.S.Soroca-Baschet 66 - 86 Donbasket sala Pal.Culturii m.Soroca
  (17-23,18-19,16-16,15-28)
 
Arbitri:Ahtiarov V., Bezman E.
Comisar: Saramciuk G.
30 17.02.2018 (sâmbătă) 13°°  SS Rîșcani 86-77 Admirals  sala ȘS or.Rîșcani
  (16-10,23-14,27-21,20-32)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Saramciuk G.
31 03.02.2018 (sămbătă) 14°° C.R.Căușeni 89-66 C.S.Politex   sala ȘS or.Căușeni
  (25-24,20-12,19-16,25-14)  
Arbitri:Curîlev A., Noviicuk S. Comisar: Iacovlev Iu.
32 04.02.2018 (duminica) 1200  UniAgro-Vikings 59-66 ȘCSTRO№2Bender sala Edilitate m.Chișinau 

(24-13,5-12,13-16,17-25)  
Arbitri: Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Ciornîi V.

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
IX Tur
33 10.02.2018 (sâmbătă) 13°° ȘS№1 Bălți 81-38 Admirals  sala lic M.Eminecku m.Bălți 
  (25-10,14-9,30-10,12-9)
 
Arbitri:Saramcuk A., Ghanea I.
Comisar: Dumitraș V.
34 10.02.2018 (sâmbătă) 12°°  SS Rîșcani 84-103 C.S.Soroca-Baschet  sala ȘS or.Rîșcani
  (27-24,21-32,15-30,21-17)
 
Arbitri: Dumitraș A., Kozak I.
Comisar: Saramcuk G.
35 10.02.2018 (sămbătă) 12°° ȘCSTRO№2 Bender 102-67 C.S.Politex  sala ȘCSTRO m.Bender
  (25-18,22-18,26-11,19-20)  
Arbitri:Maniko N.,Noviicuk S.