B.C. "SÎNGEREI"

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS Speranța

                                                                   Adresa: mun.Chișinau, str.Ion Creangă 47/2

B.C. "GAMA-SIND"

logo cahul

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 1 Cahul

                                                                   Adresa: m.Cahul, str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, 4

 

B.C. "RÎBNIȚA"

Эмблема БК Рыбница

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS № 2 Rîbnița

                                                                   Adresa: or.Rîbnița, str.Stepnaia 9

C.R.CĂUȘENI

 causeni

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS CĂUȘENI

                                                                   Adresa: or.Сăușeni,str. M.Eminescu 29A

 

Сomponența echipei naționale

NUMĂR NUME , PRENUME ÎNĂLȚIMEA AMPLUA
4 Alexsandra Popov 170 small forward
5 Irina Rudaia 166 shooting guard
6 Fiama Troian 175 small forward
7 Iulia Bejenaru 170 shooting guard
8 Maria Terzi 178 power forward
9 Milena Chiruța 173 shooting guard
10 Iuliana Stoianova 172 shooting guard
11 Anastasia Cicala 167 shooting guard
12 Elena Cozonac 170 small forward
15 Edera Maslova 178 power forward

 

European Championships U16 (2017)

 

 

u16f

Data meciului Echipa adversă Scorul meciului
08/26/2017 Albania 69 - 36
08/24/2017 Norway 60 - 14
08/22/2017 Slovenia 96 - 18
08/21/2017 Ukraine 73 - 17
08/19/2017 FYR Macedonia 87 - 30
08/18/2017 Ireland 89 - 15
08/17/2017 Belgium 132 - 13

ȘS RÎȘCANI

logo rîșcani

 

                                                                                  Acasă arena: sala ȘS RÎȘCANI

                                                                   Adresa: or.Rîșcani,str.Lacurilor 5

   

1/8       1/4       1/2       Finala  
                           
BC Basco

132-45 

    Speranța  100-119
               
UniAgro-Vikings  68-114      BC BASCO 115-78                 
                 BC BASCO 108         
                 CS Soroca-Baschet  60        
C.S.Politeh  82 - 64     CS Soroca-Baschet  82-51                
BC Ceadîr-Lunga  82 - 67      C.S.Politeh  58-79                
                        BC BASCO

60 

                       

 BC    GAMA-SIND

61

USMF  55 - 73     BC Rîbnița  74-102                
C.R. Căușeni  70 - 57      C.R. Căușeni  100-77                
                 C.R.Căușeni  76        
                 BC Gama-Sind  84        
Donbasket  71 - 78     ȘSRTRO-2 Bender  60-83                
BC Gama-Sind  76 - 58      BC Gama-Sind  113-50                

 

PROGRAMUL MECIURILOR

 

Nr. Data Ora Echipele Locul
1/8 Finale
1 07.12(joi) 19°° BC Basco 132-45 UniAgro-Vikings  m.Chișinau(Asem)
  (29-14,41-11,27-12,35-8)  
Arbitri: Rotaru A, Rizova N.,Talmazan A. Comisar: Bostan A.
2 09.12 (sâmbătă) 14°° C.S.Politeh 82-64 Ceadîr-Lunga m.Chișinau
  (14-15, 18-19, 30-11, 20-19)  
Arbitri: Ahtiarov V.,Talmazan A.,Dumitraș Al. Comisar: Suetin An.
3 09.12 (sămbătă) 1330 USMF 55-73 C.R.Căușeni m.Chișinau 
  (10-25,12-13,13-20,20-15)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Rotaru V. Comisar: Iacovlev Iu.
4 09.12 (sămbătă) 15°° Donbasket 71-78 BC Gama-Sind m.Chișinau(Edilitate)
  (23-16,16-17,9-24,23-21)  
Arbitri: Lohvinskii S., Noviicuk S., Curîlev A Comisar:Cernîi V. 
Răspuns meciuri  1/8 FINALE
5 10.12 (duminică) 1600 UniAgro-Vikings 68 - 114 BC Basco  or. Chișinău(Edilitate)
  (12-31,14-18,25-22,17-43)  
Arbitri: Ahtiarov V., Stasiev D., Rizova N.
Comisar: Cernîi V.
6 10.12 (duminică) 13°° Ceadîr-Lunga 82-67 C.S.Politeh Ș.S. nr. 2, m.Ceadîr-Lunga
  (18-13,25-12,17-21,22-21)  
Arbitri: Rotaru V., Talmazan A., Dumitraș A.
Comisar: Bostan A.
7 10.12 (duminică) 15°° C.R.Căușeni 70-57 USMF or.Căușeni
  (15-14,23-15,16-14-16-14)  
Arbitri:  Maniko A., Curîlev  A.,
Comisar: Iacovlev Iu.
8 10.12 (duminică)  13°° BC Gama-Sind 76-58 Donbasket m.Chișinau
  (15-29,17-4,25-18,19-7)  
Arbitri: Stasiev D.,Talmazan A.,
Comisar: Cernîi V.
¼ FINALE
9 16.12 (sămbată) 15°° BC Basco 115-78 ȘS Speranța  m.Bălți
  (29-22,33-22,27-14,26-19)  
Arbitri: Ahtiarov Iu., Ghanea A.,Rotaru V.
Comisar: Goloskevici V.
10 16.12 (sămbată)  13°° CS Soroca Baschet 82-51 C.S.Politeh  or.Drochia
  (19-11,22-12,21-10,20-16)  
Arbitri: Stasiev D.,Rizova N.,Saramciuk A.
Comisar: Bondarenco N.
11 16.12 (sămbată) 13°° BC Rîbnița 74-102 C.R.Căușeni or.Rîbnița 
  (17-23,27-30,12-24,18-25)  
Arbitri: Dumitraș A.,Cazak I.,Bezman Ă.
Comisar: Iacovlev Iu
12 16.12 (sâmbătă) 15°°  ȘCSTRO №2 Bender  60-83 BC Gama-Sind  or.Bender
  (10-22,14-21,22-19,14-21)  
Arbitri: Lohvinskii S.,Noviicuk S.,Curîlev A.
Comisar:  Suetin A
Răspuns meciuri 1/4 FINALE
13 17.12 (duminică) 14°° ȘS Speranța 100-119 BC Basco m.Chișinau 
    (28-30,23-33,23-26,26-30)   
   Arbitri:Bostan A.,Kozak I.,Bezman Ă  Comisar:Cernîi V.
14 17.12 (duminică) 13°°  C.S.Politeh 58-79 C.S. Soroca Baschet  m.Chișinau(Asem)
    (17-19,15-24,12-20,14-37)   
 

  Arbitri:Stasiev D.,Ahtiarov Iu.,Lohvinskii S. Comisar: Bondarenco N.
15 17.12 (duminică) 14°° C.R.Căușeni 100-77 BC Rîbnița m.Căușeni 
     (32-21,19-11,25-16,24-29)  
   Arbitri:Rotaru V.,Dumitraș A., Saramcuk A.  Comisar:Suetin A.
16 17.12 (duminică) 13°°  BC Gama-Sind 113-50 ȘCSTRO №2 Bender  m.Cahul 
     (28-8,25-9,23-16,37-17)  
  Arbitri:Maniko N.,Curîlev A.,Noviicuk S.  Comisar:Iacovlev Iu. 
    1/2 FINALE  
17  22.12(vineri) 17°°  BC BASCO vs C.S.Soroca-Baschet  m.Bălți 
  (27-16,25-21,30-14,26-9)  
Arbitri: Stasiev D.,Dumitraș A.,Rizova N.
Comisar: Golokevici V.
18 22.12(vineri)  18°°  C.R.Căușeni 76-84 BC Gama-Sind   m.Chișinau CS ASEM
  (27-21,21-12,15-20,21-23)  
Arbitri: Bostan A.,Ahtiarov V.,Rotaru V.
Comisar: Bondarenco N.
FINALA
19  23.12(sămbată)  1730 BC BASCO 60-61 BC GAMA-SIND  com.Corescu,mun.Chișinau 
  (14-14,17-12,19-11,10-24)  
Arbitri:Bostan A., Stasiev D.,Ahtiarov V.
Comisar:Iacovlev Iu.

E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. 

(+373) 794 40 247

Copyright © 2014 FBRM